Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour La Paz: Polacy przegrali i nie zdołali awansować do ćwierćfinału

Beach Pro Tour La Paz: Polacy przegrali i nie zdołali awansować do ćwierćfinału

Piotr Kantor i Maciej Rudol musieli uznać wyższość amerykańskiego duetu Crabb/Brunner w 1/8 finału Beach Pro Tour Challenge w La Paz, kończąc udział w swoim pierwszym turnieju w tym sezonie na 9. miejscu.

Trudy piątkowych spotkań grupowych zostawiły widoczny ślad na dyspozycji Piotra Kantora i Macieja Rudola. Chociaż mecz rozpoczął się od wymiany punkt za punkt, a Polacy jako pierwsi wyszli na dwupunktowe prowadzenie przy stanie 8-6, Amerykanie błyskawicznie odrobili straty. Dwa skuteczne bloki Theodora Brunnera dały rywalom prowadzenie 11-9 i tu zaczęły się problemy Polaków. Trevor Crabb atakował z wysoką skutecznością, a nasi reprezentanci zaczęli popełniać błędy. To wszystko przełożyło się na sześciopunktowe prowadzenie rywali (19-13), chociaż Polacy robili, co mogli by odrobić straty, as serwisowy Crabba zakończył partię otwarcia.

Od początku drugiego seta Amerykanie sprawiali biało-czerwonym bardzo dużo problemów zagrywką, obejmując prowadzenie 5-1. Mimo niekorzystnego wyniku nasi reprezentanci nie składali broni. Imponujący blok Piotra Kantora a następnie jego skuteczny atak pozwoliły zniwelować straty do jednego punktu 7-6. Polacy robili, co mogli, aby nie pozwolić rywalom uciec z wynikiem, jednak Trevor Crabb był praktycznie nie do zatrzymania (11 punktów w ataku w tym secie). Amerykanie odskoczyli ponownie na trzypunktowe prowadzenie przy stanie 12-9, które powiększyli do 16-12. Biało-czerwoni choć pokazywali pojedyncze świetne zagrania, nie byli w stanie odrobić strat. W grze Polaków szczególnie brakowało atutu zagrywki, która w poprzednich dniach był ich mocną stroną. Ostatecznie nasz zespół przegrał drugą partię 16-21, odpadając z turnieju.

Maciej Rudol zdobył w tym spotkaniu 14 punktów (13 ataków, 1 blok) a Piotr Kantor 11 (10 ataków i 1 blok).