Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour La Paz: Polacy przegrali i nie zdołali awansować do ćwierćfinału

Beach Pro Tour La Paz: Polacy przegrali i nie zdołali awansować do ćwierćfinału

fot. CEV

Piotr Kantor i Maciej Rudol musieli uznać wyższość amerykańskiego duetu Crabb/Brunner w 1/8 finału Beach Pro Tour Challenge w La Paz, kończąc udział w swoim pierwszym turnieju w tym sezonie na 9. miejscu.

Trudy piątkowych spotkań grupowych zostawiły widoczny ślad na dyspozycji Piotra Kantora i Macieja Rudola. Chociaż mecz rozpoczął się od wymiany punkt za punkt, a Polacy jako pierwsi wyszli na dwupunktowe prowadzenie przy stanie 8-6, Amerykanie błyskawicznie odrobili straty. Dwa skuteczne bloki Theodora Brunnera dały rywalom prowadzenie 11-9 i tu zaczęły się problemy Polaków. Trevor Crabb atakował z wysoką skutecznością, a nasi reprezentanci zaczęli popełniać błędy. To wszystko przełożyło się na sześciopunktowe prowadzenie rywali (19-13), chociaż Polacy robili, co mogli by odrobić straty, as serwisowy Crabba zakończył partię otwarcia.Od początku drugiego seta Amerykanie sprawiali biało-czerwonym bardzo dużo problemów zagrywką, obejmując prowadzenie 5-1. Mimo niekorzystnego wyniku nasi reprezentanci nie składali broni. Imponujący blok Piotra Kantora a następnie jego skuteczny atak pozwoliły zniwelować straty do jednego punktu 7-6. Polacy robili, co mogli, aby nie pozwolić rywalom uciec z wynikiem, jednak Trevor Crabb był praktycznie nie do zatrzymania (11 punktów w ataku w tym secie). Amerykanie odskoczyli ponownie na trzypunktowe prowadzenie przy stanie 12-9, które powiększyli do 16-12. Biało-czerwoni choć pokazywali pojedyncze świetne zagrania, nie byli w stanie odrobić strat. W grze Polaków szczególnie brakowało atutu zagrywki, która w poprzednich dniach był ich mocną stroną. Ostatecznie nasz zespół przegrał drugą partię 16-21, odpadając z turnieju.

Maciej Rudol zdobył w tym spotkaniu 14 punktów (13 ataków, 1 blok) a Piotr Kantor 11 (10 ataków i 1 blok).

1/8 finału:
Kantor/Rudol – Crabb Tr./Brunner 0:2
(14:21, 16:21)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę