Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Kusadasi: Kolejne zwycięstwo Polaków

Beach Pro Tour Kusadasi: Kolejne zwycięstwo Polaków

W swoim drugim meczu w grupie E  Beach Pro Tour w Kusadasi zaczęli Piotr Kantor i Maciej Rudol wygrali z amerykańską parą Budinger/Field 2:1. Było to kolejne trzysetowe spotkanie biało-czerwonych.

Pierwszą partię spotkania lepiej otworzyli Polacy, prowadzili oni 7:5. Z biegiem czasu gra wyrównała się, do głosu doszła para ze Stanów Zjednoczonych, zbliżyła się na jeden punkt, przegrywała 13:14. Biało-czerwoni dzięki lepszej skuteczności w ataku wygrali pierwszego seta w stosunku 21:17.

W drugim secie spotkania duet Budinger/Field narzuciła swój styl gry, prowadziła 7:6, a potem 14:12. Polacy nie zdołali odpowiedzieć swoim rywalom, Amerykanie lepiej zagrali w bloku, podbijali ataki swoich przeciwników. Kantor/ Rudol byli o odwrocie, popełnili błędy własne i przegrali seta w stosunku 17:21.

W ostatnim secie spotkania Polacy zbudowali sobie trzypunktową przewagę (5:2), jak się później okazało był to zwrotny moment tego seta.  Biało-czerwoni byli skuteczniejsi w ataku i to w głównej mierze zadecydowało o ich zwycięstwie w tym secie i całym spotkaniu.

Budinger/Field (USA) – Kantor/ Rudol (POL) 1:2
(17:21, 21:17, 13:15)