Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Kusadasi: Zacięty, ale wygrany mecz Polaków

Beach Pro Tour Kusadasi: Zacięty, ale wygrany mecz Polaków

Od zwycięstwa zmagania w turnieju głównym z cyklu Beach Pro Tour w Kusadasi zaczęli Piotr Kantor i Maciej Rudol. Polacy w ramach grupy E po zaciętym, trzysetowym spotkaniu wykazali wyższość nad Holendrami – Penninga/Luini.

W turnieju głównym rozgrywanym w tureckim Kusadasi wystartowała jedna męska para z Polski. Jest nią duet Piotr Kantor/ Maciej Rudol. Biało-czerwoni w pierwszym meczu grupowym zmierzyli się z reprezentantami Holandii – Penninga/Luini.

Początek meczu był zacięty, ale to Pomarańczowi zaczęli dochodzić do głosu (7:5). W kolejnych minutach zaczęła zarysowywać się ich przewaga na siatce, co przełożyło się na ich znaczące prowadzenie (13:8). Rywale wygrywali jeszcze 16:12, ale Polacy w dużej mierze dzięki blokowi zaczęli niwelować straty. W końcu doprowadzili do stanu 19:19, a o losach premierowej odsłony musiała zadecydować walka na przewagi. W niej jednak lepiej spisali się przeciwnicy, którzy triumfowali 25:23.

W drugiego seta lepiej weszli Kantor i Rudol, którzy odskoczyli od rywali na 4:2, ale ci ciągle deptali im po piętach. Dopiero seria trudnych zagrywek Kantora sprawiła, że biało-czerwoni zbudowali sobie większą nadwyżkę (13:9). Rywale jednak nie zamierzali odpuszczać, a ich udane kontry powodowały, że wciąż byli w grze (14:16). Mimo że posiadali przewagę w zdobytych punktach w ataku, to nie wystarczyło im to do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. To Kantor z Rudolem triumfowali 21:19, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującej odsłonie Polacy poszli za ciosem. Szybko odskoczyli od rywali na kilka oczek (7:3). Wygrywali już nawet 10:6, ale Pomarańczowi zerwali się do walki i doprowadzili do remisu. Ostatecznie triumfatora musiała wyłonić batalia na przewagi. W niej tym razem więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, którzy zwyciężyli 18:16.

Penninga/Luini NED – Kantor/Rudol POL 1:2
(25:23, 19:21, 16:18)