Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Kolejne zwycięstwo polskiej pary

Beach Pro Tour: Kolejne zwycięstwo polskiej pary

W turnieju głównym Beach Pro Tour, rozgrywanego w meksykańskiej Tlaxcali, Polskę reprezentuje tylko jedna para – Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Po zwycięstwie nad Kanadyjczykami zawodnicy z naszego kraju zmierzyli się z Włochami – Daniele Lupo/Alex Ranghieri. Pierwszy set był bardzo wyrównany i dopiero po walce w końcówce wygrali go zawodnicy z kraju nad Wisłą.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a duety szły łeb w łeb. Dopiero od stanu 7:7 ekipa z Italii odskoczyła na trzy punkty. Biało-czerwoni ruszyli w pogoń, odrabiając dwa punkty z rzędu (10:11). W kolejnej akcji punkt również powędrował na konto Polaków i znów mieliśmy remis.

Lupo i Ranghieri jeszcze raz wyszli na trzypunktowe prowadzenie (15:12), ale duet Bryl/Łosiak znów nie odpuścił. Polacy doprowadzili do remisu po 17. Końcówka była bardzo zacięta, ale szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili nasi reprezentacji, którzy wygrali 22:20.

Drugiego seta biało-czerwoni rozpoczęli od prowadzenia 5:1. W miarę upływu czasu gra toczyła się również i Włosi odrobili nieco straty (6:8). Michał Bryl i Bartosz Łosiak grali jednak spokojnie i pilnowali, aby ich rywale nie zbliżyli się punktowo zbyt mocno. Przez dłuższy czas prowadzili czterema oczkami – 10:6, 12:8. W drugiej części seta Polacy zagrali koncertowo i ostatecznie wygrali 21:16.

Bryl/Łosiak – Lupo/Ranghieri 2:0
(22:20, 21:16)