Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Kolejne zwycięstwo Polaków

Beach Pro Tour: Kolejne zwycięstwo Polaków

W swoim drugim meczu grupowym podczas Beach Pro Tour Elite16 w Uberlandii Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmierzyli się z niemieckim duetem Ehlers/Wickler. Polacy inauguracyjną partię wygrali wyraźnie, ale w drugiej po walce na przewagi musieli uznać wyższość rywali. W tie-breaku ponownie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili biało-czerwoni, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy. Obecnie Polacy są na pierwszym miejscu w tabeli, ale czeka ich jeszcze jeden mecz.

Otwarcie spotkania należało do Polaków, szybko przerwę wykorzystali siatkarze z Niemiec (4:0). Biało-czerwoni bez większych problemów odskoczyli na 6:2. Reprezentanci Polski grali cierpliwie, górując na siatce. Po bloku Michała Bryla było już 10:5. Niemcy nie pomagali sobie popełniając proste błędy, po kolejnym autowym ataku przegrywali 7:14. Ehlers/Wickler nie mieli argumentów, by zatrzymać rozpędzonych rywali. Pojedyncze zagrania Clemensa Wicklera na niewiele się zdały. Nieudana obrona po ataku Bryla zamknęła jednostronnego seta.

Po asie Bryla o czas poprosili Niemcy (4:1). Tym razem rywale postawili wyżej poprzeczkę biało-czerwonym. Niemcom wciąż zdarzały się autowe zagrania, gdy Nils Ehlers zaatakował po skosie poza boisko, nastąpiła przerwa techniczna (12:9). Po tej przerwie trzy punkty z rzędu zdobył duet Ehlers/Wickler i to Polacy poprosili o czas. Do przejścia doszło dopiero gdy Ehlers zepsuł zagrywkę (13:13). W kolejnych akcjach rwała walka punkt za punkt. Polacy wciąż musieli gonić wynik. Niemcy mieli piłkę setową, ale biało-czerwoni doprowadzili do walki na przewagi. Ehlers/Wickler postawili kropkę nad i za trzecim razem.

Od początku trzeciej odsłony trwała zacięta, choć niepozbawiona błędów walka. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić Polacy (7:5). Serię przy zagrywkach Bartosza Łosiaka przerwał dopiero błąd naszego zawodnika (8:6). Dalsza faza seta została zdominowana przez biało-czerwonych. Po pomyłce Niemców było już 14:8 dla duetu Łosiak/Bryl. Drugą piłkę meczową wykorzystał Bryl.