Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Kłajpeda: Miszczuk i Kruk odpadli w kwalifikacjach

Beach Pro Tour Kłajpeda: Miszczuk i Kruk odpadli w kwalifikacjach

W litewskiej Kłajpedzie trwają kwalifikacje do turnieju głównego z cyklu Beach Pro Tour Futures. Swój pierwszy mecz z gospodarzami przegrali Mikołaj Miszczuk i Miłosz Kruk. Później do rywalizacji przystąpią Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak.

Nieudanie w kwalifikacjach do turnieju głównego zaprezentowali się Mikołaj Miszczuk i Miłosz Kruk, którzy w pierwszym meczu zmierzyli się z gospodarzami – Kerpe/Petrevicius. Początek meczu należał do Polaków, którzy popełniali mniej błędów i lepiej spisywali się na siatce. To przełożyło się na ich prowadzenie, które utrzymali do końca premierowej odsłony, zwyciężając w niej 21:15.

W drugim secie już tak łatwo im nie poszło. Litwini poprawili swoją grę, a biało-czerwonym zdobywanie punktów przychodziło z większym trudem. Częściej wynik oscylował wokół remisu, a o losach seta musiała zadecydować walka na przewagi. W niej oba duety miały swoje szanse, ale to gospodarze triumfowali 31:29.

W decydującej odsłonie poszli oni za ciosem. Miszczuk i Kruk nie grali już tak skutecznie na siatce, a Litwini szybko zbudowali sobie przewagę. Im bliżej końca meczu, tym była ona coraz większa. Polaków nie było już stać na żaden zryw, co w efekcie przełożyło się na ich porażkę 8:15.