Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Jurmala: Polacy nie zdołali awansować do półfinału

Beach Pro Tour Jurmala: Polacy nie zdołali awansować do półfinału

Na ćwierćfinale zakończyli swoją przygodę z turniejem Beach Pro Tour w łotewskiej Jurmali Jakub Zdybek i Piotr Kantor. Polacy awansowali do ćwierćfinału turnieju serii Challenge, a w nim trafili na brazylijską parę Evandro/Arthur. Biało-czerwoni musieli uznać wyższość wyżej notowanych rywali, którzy wygrali to spotkanie w dwóch setach i zakończyli turniej na miejscach 5-8.

Już początek ćwierćfinałowego meczu pokazał, że Brazylijczycy mogą być zbyt trudną przeszkodą do pokonania dla naszych siatkarzy. Canarinhos wygrali cztery pierwsze wymiany, potem prowadzili 9:4. Biało-czerwoni zerwali się jednak do odrabiania strat, świetnie w polu zagrywki spisywał się Jakub Zdybek i na przerwie technicznej Polacy mieli już tylko punkt straty do rywali (10:11).

Po przerwie Evandro i Arthur znów odskoczyli na kilka punktów, ale w końcówce nasi siatkarze ponownie ich dogonili i przegrywali już tylko 18:19. Ostatnie dwie wymiany padły jednak łupem Brazylijczyków i to oni cieszyli się z wygranej w pierwszym secie.

Druga partia znów rozpoczęła się niepomyślnie dla Piotra Kantora i Jakuba Zdybka – przeciwnicy szybko objęli prowadzenie 3:0. Biało-czerwoni opanowali nerwy, odrobili część strat (5:7), ale przed przerwą techniczną Evandro i Arthur znów pokazali swoje możliwości i zeszli z boiska prowadząc 13:8. W dalszej części seta Brazylijczycy cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę, pewnie wygrywając 21:17 i całe spotkanie 2:0. Dla naszych siatkarzy oznacza to koniec rywalizacji w tym turnieju, zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8, a Canarinhos w niedzielę powalczą o medale.