Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Jurmala: Duet Kantor/Zdybek rozpoczął turniej główny od porażki

Beach Pro Tour Jurmala: Duet Kantor/Zdybek rozpoczął turniej główny od porażki

Piotr Kantor i Jakub Zdybek rozpoczęli udział w turnieju głównym FIVB Beach Pro Tour w Jurmali od meczu z parą z Łotwy – Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem. Spotkanie przyniosło sporo emocji, bowiem o wyniku rozstrzygnął tie-break, w którym zacięta walka trwała do samego końca. W decydujących momentach górą byli Łotysze, którzy wygrali 15:13 i cały mecz 2:1.

Polski duet rozpoczął spotkanie z Łotyszami od prowadzenia 3:0. Kantor i Zdybek od pierwszych akcji byli skupieni i grali dobrą siatkówkę, w efekcie utrzymywali kilka punktów przewagi.

W pewnym momencie urosła ona do pięciu „oczek” (10:5). Łotewska para ma jednak duże doświadczenie i nie zamierzała odpuszczać. Zmniejszyła straty w połowie partii do jednego punktu (12:13), a następnie wyrównała wynik na 14:14. W końcówce duet Samoilovs/Smedins wyszedł na prowadzenie 18:16. Wspomniane doświadczenie łotewskiego zespołu zaprocentowało w końcówce. Wygrali seta 21:17 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Początek drugiego seta to wyrównana walka i utrzymujący się remis (3:3, 5:5). Z biegiem czasu minimalne prowadzenie wypracowali sobie Łotysze (10:8). Gra duetu Samoilovs/Smedins nabierała tempa. Gospodarze zwiększyli przewagę do trzech „oczek” (14:11). Biało-czerwoni nie składali broni, zmniejszyli straty do jednego punktu (16:17), a następnie wyrównali wynik. W końcówce to polski duet okazał się lepszy. Kantor i Zdybek wygrali 21:18, doprowadzając do wyrównania stanu meczu.

Decydujący okazał się tie-break. W nim oglądaliśmy wyrównany początek. Polacy wywalczyli dwupunktowe prowadzenie 6:4, jednak poprzednie sety pokazały, że sprawa wyniku wciąż jest otwarta. Potwierdziło się to po chwili, bowiem Łotysze wyrównali na 8:8, a następnie wyszli na prowadzenie 10:8.

Samoilovs/Smedins (LAT) – Kantor/Zdybek (POL) 2:1
(21:17, 18:21, 15:13)