Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Jest awans Polaków, Polki poza turniejem

Beach Pro Tour: Jest awans Polaków, Polki poza turniejem

Piotr Kantor i Jakub Zdybek mają pracowity dzień w Tajlandii, ale nagroda na horyzoncie jest warta wysiłku. Przed Polakami już tylko jeden krok do strefy medalowej. Takiej szansy nie będą niestety miały Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Polki przegrały swój pierwszy mecz po wyjściu z grupy.

Zacięty mecz o awans

Nasi siatkarze jako pierwsi z rana pojawili się na boisku, aby z chińską parą Wu Jiaxin/Ha Likejiang walczyć o awans do najlepszej szesnastki turnieju. To spotkanie zaczęło się dobrze dla Polaków, którzy szybko osiągnęli pięciopunktową przewagę i spokojnie kontrolowali przebieg seta, wygrywając go 21:16.

W drugiej partii sytuacja się odwróciła. Kantor i Zdybek oddali inicjatywę, dając rywalom odskoczyć na kilka punktów. Chińczycy poczuli swoją szansę zrobili dokładnie to, co nasi zawodnicy w pierwszej odsłonie. Pilnowali swojej przewagi i wygrali w takim samym stosunku, jak Polacy pierwszego seta.

O wszystkim musiał zadecydować tie-break. Polacy mieli w nim niewielką przewagę, ale do samego końca musieli zachować czujność. Ostatecznie wygrali 15:12 i mogli się szykować do meczu o ćwierćfinał.

Kantor/Zdybek [POL] – Wu/Ha [CHN] 2:1
(21:16, 16:21, 15:12)

Szkoda pierwszego seta

Niedługo po naszych siatkarzach na boisko wybiegły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Stawką meczu przeciwko hiszpańskiej parze Alvarez Mendoza/Moreno był awans do najlepszej ósemki turnieju.

Nasze zawodniczki zaczęły pierwszego seta od prowadzenia 5:3. To jednak  nie przestraszyło rywalek, które szybko odrobiły straty, a później wyszły na prowadzenie. Do samego końca walka w tej partii była wyrównana, a Polki przegrały minimalnie 19:21. Gdyby udało się tę odsłonę wygrać, być może drugi set nie byłby taki jednostronny.

Z Polek jednak uszło powietrze i tylko w pierwszej fazie drugiego seta nawiązywały walkę. Później Hiszpanki odskoczyły i spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Wygrały wysoko 21:12 i wyrzuciły naszą parę z turnieju.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Alvarez Mendoza/Moreno [ESP] 0:2
(19:21, 12:21)

Złe miłego początki

Kantor i Zdybek po raz kolejny tego dnia musieli się zmierzyć z rywalami. Tym razem na ich drodze stanął australijski duet Schuberth/Hodges. Pierwsza partia oddaliła naszych siatkarzy od ćwierćfinału, ponieważ Australijczycy zagrali świetnie od połowy seta i zasłużenie wysoko wygrali 21:13.

To jednak nie podłamało naszych siatkarzy, którzy wyraźnie podrażnieni zaczęli grać dużo lepiej. W połowie partii prowadzili nawet 14:8, jednak Australijczycy potrafili odrobić część strat. Finalnie jednak to Polacy byli górą, wygrywając końcówkę 21:18.

Tie break niemal do końca trzymał w napięciu. Dopiero od stanu 9:9 zaczęła się rysować przewaga Polaków. Dwa zrywy spowodowały, że Kantor i Zdybek wygrali 15:11 i awansowali do ćwierćfinału.

Kantor/Zdybek [POL] – Schuberth/Hodges [AUS] 2:1
(13:21, 21:18, 15:11)