Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Janiak i Brożyniak z wygraną na początek

Beach Pro Tour: Janiak i Brożyniak z wygraną na początek

Udanie zmagania w Helsinkach, gdzie rozgrywany jest turniej Beach Pro Tour, zaczęli Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu po trzech setach wykazali wyższość nad fińskim duetem, Pennanen/Pennanen.

W pierwszym meczu fazy grupowej Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak trafili na gospodarzy – Arrtura Pennanena i Valttera Pennanena. W spotkanie lepiej weszli Polacy, którzy po krótkiej wymianie ciosów szybko przejęli inicjatywę na boisku (9:6). W ataku pokazał się Jędrzej Brożyniak, a rywalom przytrafiały się błędy. Biało-czerwoni skuteczniej prezentowali się na siatce, a Finowie coraz częściej się gubili. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił jeszcze Piotr Janiak, a premierowa odsłona padła łupem naszych reprezentantów 21:14.

Drugi set zaczął się od wymiany ciosów, ale po kontrze Jędrzeja Brożyniaka to biało-czerwoni wysforowali się na prowadzenie (6:4). Dołożyli blok i wydawało się, że będą kontrolowali wynik (10:7), ale przy zagrywce Arrtura Pennanena Finowie wrócili do gry. Na szczęście nie na długo, bo udana kontra Piotra Janiaka pozwoliła Polakom złapać oddech (15:12). Niestety, przy zagrywce Valttera Pennanena zupełnie stanęli. Po bloku to gospodarze prowadzili 18:15. W końcówce poszli za ciosem, a udane zbicia doprowadziły do tie-breaka (21:16).

W nim biało-czerwoni od początku narzucili rywalom swój rytm gry. Na siatce punktował Brożyniak, a Finowie mieli kłopoty z kończeniem swoich akcji (7:2). Polacy odrzucali ich zagrywką od siatki, a sami punktowali blokiem. W ataku pokazał się też Janiak, a kompletnie bezradni rywale w końcówce już się poddali. Ostatecznie biało-czerwoni triumfowali 15:5.

Janiak/Brożyniak POL – Pennanen/Pennanen FIN 2:1
(21:14, 16:21, 15:5)