Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Itapema: Polki żegnają się z turniejem, Polacy grają dalej

Beach Pro Tour Itapema: Polki żegnają się z turniejem, Polacy grają dalej

Marta Łodej i Katarzyna Kociołek bez problemu przeszły przez pierwszy mecz w kwalifikacjach turnieju Beach Pro Tour Itapema, w którym pokonały duet Japonek – Suzuka/Reika. W drugiej rundzie kwalifikacji Polki przegrały z hiszpańską parą Liliana/Paula, odpadając tym samym z dalszej rywalizacji. Lepiej powiodło się duetowi Piotr Kantor i Maciej Rudol. Biało-czerwoni pokonali parę Virgen/Sarabia i grają dalej.

Mecz polskiej pary Marty Łodej i Katarzyny Kociołek z hiszpańskim duetem Liliana/Paula rozpoczął się od wyrównanej wymiany. Od połowy partii można było zauważyć widoczną przewagę siatkarek z Hiszpanii. Polki nie zamierzały się poddać, jednak to rywalki były mocniejsze i to one zapisały inauguracyjnego seta na swoją korzyść.

Początek drugiego seta rozpoczął się bardzo dobrze dla Polek, które wypracowały kilkupunktową przewagę, a następnie utrzymywały ją przez znaczną część odsłony. W drugiej połowie tej partii hiszpanki dogoniły duet Łodej/Kociołek i rozpoczęła się zacięta wymiana punkt za punkt, która trwała do samego końca. Ostatecznie ze zwycięstwa w meczu oraz awansu do turnieju głównego cieszyć się mogła hiszpańska para – Liliana/Paula. Polki natomiast pożegnały się z brazylijskim turniejem.

Liliana/Paula – Kociołek/Łodej 2:0
(21:19, 24:22)

W ulewnym deszczu rozgrywali swoje spotkanie od początku Piotr Kantor i Maciej Rudol. Meksykanie zaczęli spotkanie lepiej (8:5), jednak nasi reprezentanci szybko znaleźli swój rytm. Od remisu 9:9 Polacy grali coraz lepiej. Rywale serwowali głównie w Rudola, jednak ten nie tylko solidnie przyjmował, ale i świetnie spisywał się w ataku (16 punktów w tym elemencie i 3 punktowe bloki). Chociaż reprezentanci Meksyku bardzo dobrze bronili, Polacy odskoczyli na 17:15 i pewnie zmierzali po zwycięstwo w pierwszej partii, którą swoim atakiem zamknął właśnie Rudol (21:17).

Polska para od początku drugiej odsłony przejęła inicjatywę na boisku (8:4). Ponownie to Maciej Rudol był siłą ofensywy (10 punktów w ataku i 2 w bloku), jednak meksykański duet dzielnie walczył o powrót do gry. Virgen i Sarabia zbliżyli się na 17:16, jednak wówczas nasi zawodnicy wrzucili wyższy bieg, odjeżdżając rywalom (19:16), którzy zdołali obronić dwie piłki meczowe. Jak to bywa.. do trzech razy sztuka – atak Rudola przypieczętował awans biało-czerwonych do turnieju głównego.

W całym spotkaniu Maciej Rudol ustrzelił 31 punktów (26 ataków i 5 bloków), Piotr Kantor zapisał na swoim koncie 7 skutecznych ataków, jednak rzadziej miał też okazję atakować.

Kantor/Rudol – Virgen/Sarabia 2:0
(21:17, 21:18)

źródło: inf. własna, pzps.pl