Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Itapema: Polki lepsze od Japonek

Beach Pro Tour Itapema: Polki lepsze od Japonek

Marta Łodej i Katarzyna Kociołek wygrały swój pierwszy mecz w kwalifikacjach turnieju Beach Pro Tour Itepema. Polski duet pokonał w dwóch setach Japonki – Suzukę Hashimoto i Reikę Murakami. W czwartek o 20:30 polskiego czasu biało-czerwone zmierzą się w drugiej rundzie kwalifikacji z hiszpańskim duetem Liliana/Paula.

Marta Łodej i Katarzyna Kociołek rozpoczęły rywalizację w turnieju w Brazylii. Polki w swoim pierwszym meczu mierzyły się z japońskim duetem – Suzuka/Reika. W obu setach rywalki postawiły się siatkarkom z Polski. Biało-czerwone pierwszego seta wygrały, ale dopiero po walce na przewagi.

W drugiej odsłonie parze Łodej/Kociołek poszło już lepiej. W tej odsłonie Japonki zapisały na swoim koncie 16 punktów. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów. Biało-czerwone jednak celniej atakowały i to one pozostają w grze.

Jeszcze w czwartek o 20:30 polskiego czasu biało-czerwone czeka kolejny mecz kwalifikacji. Tym razem ich rywalkami będą Paula Soria Gutierrez i Liliana Fernandez Steiner. Hiszpanki w swoim pierwszym spotkaniu wyraźnie pokonały brazylijski duet Carol/Larissa 21:10 i 21:15.