Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Ios: Turniej już bez Polaków

Beach Pro Tour Ios: Turniej już bez Polaków

Piotrowi Groszkowi i Igorowi Ciemachowskiemu nie udało się awansować do ćwierćfinału turnieju Beach Pro Tour rangi Futures rozgrywanego w Grecji. Biało-czerwoni przegrali bowiem z gospodarzami 1:2.

W fazie grupowej Piotr Groszek i Igor Ciemachowski odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli jedną porażkę. W rundzie play-off biało-czerwoni trafili na grecki duet – Ioannidis/Papadimitriou.

Groszek i Ciemachowski świetnie weszli w to spotkanie. Narzucili rywalom swój rytm gry, a udane zagrania na siatce Groszka powodowały, że Polacy szybko uzyskali przewagę. Grecy popełniali sporo niewymuszonych błędów, a biało-czerwoni wykorzystywali swoje okazje na zdobywanie punktów. W końcówce premierowej odsłony dzielili i rządzili na boisku. Na siatce pokazał się jeszcze Ciemachowski, a ta część meczu padła ich łupem 21:13.

W drugim secie nie poszli za ciosem. Po wyrównanym początku coraz śmielej poczynali sobie gospodarze. Na siatce skuteczność poprawił Papadimitriou, Grecy zaczęli punktować na zagrywce, a biało-czerwoni wyraźnie się zacięli. Udanymi zagraniami próbował odpowiadać Groszek, ale w kluczowych momentach na siatce skuteczniejsi byli rywale. W efekcie triumfowali oni w tym secie 21:15, doprowadzając do tie-breaka.

W nim nie przebudzili się Groszek i Ciemachowski, a stosunkowo szybko do głosu zaczęli dochodzić siatkarze z Hellady. W bloku punktował Ioannidis, a jego kolega popisywał się skutecznymi atakami. Biało-czerwoni nie znaleźli recepty na odwrócenie losów spotkania. Ostatecznie przegrali tą część meczu 10:15, żegnając się z turniejem.

Ciemachowski/Groszek POL – Ioannidis/Papadimitriou GRE 1:2
(21:13, 15:21, 10:15)