Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Ios: Dwa przegrane tie-breaki i Polki poza podium

Beach Pro Tour Ios: Dwa przegrane tie-breaki i Polki poza podium

Katarzyna Kociołek i Marta Łodej zakończyły turniej Beach Pro Tour Futures w greckim Ios poza podium. Polki stoczyły w sobotę dwa zacięte mecze, jednak w obu uległy rywalkom w tie-breakach. W półfinale przegrały z austriacką parą Klinger/Klinger, z kolei w meczu o 3. miejsce musiały uznać wyższość rywalek z Litwy Dumbauskaite/Grudzinskaite. Ostatecznie Polki zakończyły więc turniej na czwartym miejscu.

Po wygraniu swojej grupy i bezpośrednim awansie do ćwierćfinału kibice mieli apetyty na sukces Katarzyny Kociołek i Marty Łodej. Polki w piątek wygrały swój ćwierćfinał i trafiły do strefy medalowej, jednak nie udało im się stanąć na podium.

W meczu półfinałowym ich rywalkami były siostry Dorinę Klinger i Ronję Klinger z Austrii. Polki rozpoczęły to spotkanie dość niemrawo i pozwoliły rywalkom wypracować nieznaczną przewagę. Austriaczki nie oddały jej już do końca seta i objęły prowadzenie w meczu. W drugiej partii biało-czerwone zagrały już znacznie lepiej, a po zaciętej walce punkt za punkt wynik rozstrzygał się w zaciętej końcówce. W niej minimalnie lepsze okazały się Kociołek i Łodej, które doprowadziły tym samym do tie-breaka.

W decydującym secie żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalkom i wypracować sobie większej przewagi. Niestety dla naszych siatkarek więcej sił i zimnej krwi w końcówce zachowały Austriaczki i to one wygrały 15:13 awansując do finału turnieju.

W meczu o brązowy medal Polki zmierzyły się z litewskim duetem Ieva Dumbauskaite i Gerda Grudzinskaite. Tym razem reprezentantki Polski w pierwszym secie prezentowały się bardzo dobrze i po wygranej do 17 były już bardzo blisko wejścia na podium. Okazało się, że radość była przedwczesna, bowiem w drugiej partii Litwinki wręcz zdemolowały nasz zespół. Rywalki zdobywały punkty seriami, szybko wypracowały sobie sporą przewagę i wygrały bardzo wysoko 21:10.

W tie-breaku Kociołek i Łodej wróciły do swojej gry i walczyły z rywalkami jak równy z równym, grając niemal cały czas punkt za punkt. O wyniku decydowała walka w końcówce na przewagi, w tej jednak minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Litwy i to one zdobyły brązowe medale. Polki uplasowały się w turnieju w Ios na czwartym miejscu.