Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Hamburg: Medal Polaków jest pewny! Bryl i Łosiak w finale

Beach Pro Tour Hamburg: Medal Polaków jest pewny! Bryl i Łosiak w finale

fot. volleyballworld.com

Kolejny udany występ mają za sobą Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Reprezentanci Polski awansowali do niedzielnego finału turnieju Beach Pro Tour Elite w Hamburgu. Polska dwójka w starciu o prawo gry w tym najważniejszym meczu pokonała dwójkę z Niderlandów – Boermans/Immers.

Choć to Holendrzy wygrali pierwsze akcje, Michał Bryl dwoma udanymi akcjami rozpoczął odrabianie strat. Szło im to różnie, a przeciwnicy cały czas byli skuteczniejsi i utrzymywali się na czele. Gra się jednak wyrównała i to bardzo. Bryl i Łosiak pilnowali wyniku, grali uważnie i skutecznie i objęli prowadzenie. Po udanej akcji tego pierwszego było 12:11.Duet z Niderlandów nie odpuszczał, również prezentował dobrą siatkówkę i naciskał na Polaków. Po kilku wymianach ponownie przeciwnicy zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Biało-czerwoni nie pozwalali rywalom rozwinąć skrzydeł, a kluczowa okazała się końcówka seta, w której obie ekipy szły łeb w łeb (19:19). Dzięki autowemu atakowi rywali, jako pierwsi piłkę setową wywalczyli Polacy. Kolejną też uzyskali po ich błędzie, a następnie kontrą Bartosz Łosiak zamknął tę odsłonę.

Na przerwę techniczną obie pary zeszły po udanym ataku Bartosza Łosiaka (12:9). Polacy natomiast utrzymywali cały czas nadwyżkę, pewnie zmierzając do zwycięstwa. Broniący polskiej dwójki nie tylko był skuteczny w ataku, dobrze grał też w obronie, a gdy skutecznie uderzył z pola zagrywki, reprezentanci Polski mieli już znaczną przewagę (18:13). Chwila rozprężenia i dwa nieudane zagrania Bryla zbliżyły trochę rywali i Polacy poprosili o chwilę przerwy. Po niej, mimo że cały czas rywale naciskali, skuteczną grą osiągnęli cel – wygraną. Mecz zakończył blokiem jedną ręką Michał Bryl.

Boermans/Immers (NED) – Bryl/Łosiak (POL) 0:2
(20:22, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę