Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Hamburg: Medal Polaków jest pewny! Bryl i Łosiak w finale

Beach Pro Tour Hamburg: Medal Polaków jest pewny! Bryl i Łosiak w finale

Kolejny udany występ mają za sobą Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Reprezentanci Polski awansowali do niedzielnego finału turnieju Beach Pro Tour Elite w Hamburgu. Polska dwójka w starciu o prawo gry w tym najważniejszym meczu pokonała dwójkę z Niderlandów – Boermans/Immers.

Choć to Holendrzy wygrali pierwsze akcje, Michał Bryl dwoma udanymi akcjami rozpoczął odrabianie strat. Szło im to różnie, a przeciwnicy cały czas byli skuteczniejsi i utrzymywali się na czele. Gra się jednak wyrównała i to bardzo. Bryl i Łosiak pilnowali wyniku, grali uważnie i skutecznie i objęli prowadzenie. Po udanej akcji tego pierwszego było 12:11.

Duet z Niderlandów nie odpuszczał, również prezentował dobrą siatkówkę i naciskał na Polaków. Po kilku wymianach ponownie przeciwnicy zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Biało-czerwoni nie pozwalali rywalom rozwinąć skrzydeł, a kluczowa okazała się końcówka seta, w której obie ekipy szły łeb w łeb (19:19). Dzięki autowemu atakowi rywali, jako pierwsi piłkę setową wywalczyli Polacy. Kolejną też uzyskali po ich błędzie, a następnie kontrą Bartosz Łosiak zamknął tę odsłonę.

Na przerwę techniczną obie pary zeszły po udanym ataku Bartosza Łosiaka (12:9). Polacy natomiast utrzymywali cały czas nadwyżkę, pewnie zmierzając do zwycięstwa. Broniący polskiej dwójki nie tylko był skuteczny w ataku, dobrze grał też w obronie, a gdy skutecznie uderzył z pola zagrywki, reprezentanci Polski mieli już znaczną przewagę (18:13). Chwila rozprężenia i dwa nieudane zagrania Bryla zbliżyły trochę rywali i Polacy poprosili o chwilę przerwy. Po niej, mimo że cały czas rywale naciskali, skuteczną grą osiągnęli cel – wygraną. Mecz zakończył blokiem jedną ręką Michał Bryl.

Boermans/Immers (NED) – Bryl/Łosiak (POL) 0:2
(20:22, 17:21)