Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Gstaad: Polacy nie dali rady Austriakom

Beach Pro Tour Gstaad: Polacy nie dali rady Austriakom

Po porażce z austriackim duetem Horl/Horst Piotr Kantor i Maciej Rudol o awans do 1/8 turnieju Beach Pro Tour w Gstaad walczyli z innymi Austriakami – Robinem Seidlem i Philippem Wallerem. Biało-czerwoni tylko fragmentami podjęli wyrównaną walkę z rywalami. W każdym z dwóch setów lepsi okazali się jednak przeciwnicy i to Seidl/Waller grają dalej.

Od początku spotkania skuteczniejsi w ataku byli Austriacy, którzy po kolejnym wykorzystanym kontrataku prowadzili 4:2. Siatkarzom po obu stronach siatki zdarzało się popełniać błędy. Polacy starali się walczyć, jednak wciąż lepiej punktowali rywale. Gdy kontratak wykorzystał Robin Seidl było już 13:7 dla Austriaków. W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, reprezentanci Austrii utrzymywali kilkupunktową przewagę. Po ataku po skosie Philippa Wallera Austriacy mieli kolejne piłki setowe. Pierwszej z nich po własnym błędzie nie wykorzystali, ale autowa zagrywka Macieja Rudola szybko zamknęła seta.

Drugą odsłonę Austriacy rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Biało-czerwoni szybko rzucili się do odrabiania strat i po asie Piotra Kantora wynik wyrównał się (4:4). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka a zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Stopniowo ponownie do głosu zaczęli dochodzić Seidl i Waller. Polacy jednak nie poddawali się i starali niwelować dystans (12:13). Dalsza faza seta toczyła się po myśli Austriaków. Po zagrywce w siatkę polskiego zawodnika rywale mieli kolejne piłki meczowe (15:20). Po przerwie Kantor zaserwował w aut, kończąc spotkanie.

Kantor/Rudol POL – Seidl/Waller AUT 0:2
(15:21, 17:21)