Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Gruszczyńska i Wachowicz z pierwszym zwycięstwem

Beach Pro Tour: Gruszczyńska i Wachowicz z pierwszym zwycięstwem

W swoim drugim meczu na turnieju w brazylijskiej Saquaremie Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska okazały się lepsze od niemieckiego duetu Sude/Schneider. Biało-czerwone zajęły w grupie trzecie miejsce.

Początek spotkania był wyrównany (5:5). Po  między innymi nieudanym ataku Sude Wachowicz i Gruszczyńska odskoczyły na 12:9. Polki były zdecydowanie lepsze w ataku, lepiej także serwowały. Wkrótce odskoczyły już na 16:12, a dobra zagrywka Jagody Gruszczyńskiej dała już wynik 19:13. Wynik seta na 21:15 udanym atakiem ustaliła Aleksandra Wachowicz.

Na początku seta numer dwa gra toczyła się punkt za punkt, po kolejnych błędach rywalek było 8:6 dla Polek. Gruszczyńska i Wachowicz sukcesywnie budowały przewagę, po ataku tej drugiej wynosiła ona już trzy oczka (10:7).  Niemki jednak starały się odrabiać straty, ale zagrywką popracowała Wachowicz (14:11). Niemkom udało się zniwelować straty do jednego oczka, ale po błędzie rywalek polski duet był już dwa oczka od zakończenia meczu (19:16). Atak Wachowicz dał piłki meczowe (20:17). Niemki obroniły dwie z nich, ale Wachowicz przypieczętowała sukces polskiego duetu.

Sude/Schneider [GER] – Gruszczyńska/Wachowicz [POL] 0:2
(15:21, 19:21)