Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Goa: Smutek i radość wśród biało-czerwonych

Beach Pro Tour Goa: Smutek i radość wśród biało-czerwonych

W indyjskim Goa rozpoczął się turniej główny z cyklu FIVB Beach Pro Tour. Wśród mężczyzn Polskę reprezentują Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Duet Brożyniak/Janiak, który awansował do turnieju głównego z kwalifikacji, na początek zanotował porażkę 0:2. Lepiej spisali się Kantor i Zbydek, którzy w pierwszym meczu grupowym odnieśli zwycięstwo bez straty seta.

Zimny prysznic

Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak świetnie zaprezentowali się w kwalifikacjach, a nagrodą był awans do turnieju głównego. Na początek rywalizacji w tej części turnieju przyszło im się zmierzyć z parą Julian Hörl i Alexander Horst. Austriacy szybko udowodnili, że nie bez przyczyny są w Goa turniejową jedynką. Duet z Austrii dominował na boisku od pierwszych minut. Szybko objął wysokie prowadzenie, ostatecznie wygrywając 21:7.

W drugim secie Polacy dotrzymywali kroku rywalom jedynie w pierwszych akcjach. Szybko jednak duet Hörl/Horst wyszedł na prowadzenie 10:5, a w drugiej części partii jedynie powiększył przewagę. Finalnie Austriacy triumfowali do 13, a w całym meczu 2:0.

Hörl/Horst – Brożyniak/Janiak 2:0
(21:7, 21:13)

Uda

Piotr Kantor i Jakub Zdybek w pierwszym meczu turnieju głównego zagrali przeciwko parze z Chin Wang Y. W. / J. Li. Wprawdzie spotkanie nie należało do łatwych i w obu setach przez większość czasu trwała wyrównana walka, to w decydujących momentach biało-czerwoni rozstrzygali akcje na swoją korzyść. W efekcie zapisali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w turnieju głównym. Jakub Zdybek zapisał na swoim koncie 21 punktów (19 w ataku i 2 z zagrywki), a Piotr Kantor z 9 „oczek” (7 w ataku i 2 blokiem).

Kantor/Zdybek – Wang Y.W./J.Li 2:0
(21:18, 21:19)