Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Goa: Historyczny awans do turnieju głównego Brożyniaka i Janiaka

Beach Pro Tour Goa: Historyczny awans do turnieju głównego Brożyniaka i Janiaka

Aktualni mistrzowie Polski w siatkówce plażowej nie zakończyli jeszcze swojego sezonu, a w czwartek stanęli do walki w kwalifikacjach turnieju Beach Pro Tour  Goa. Co ważne dla Jędrzeja Brożniaka i Piotra Janiaka to pierwszy taki występ w turnieju rangi Challenge. Po wygranej z Chińczykami polska dwójka awansowała do turnieju głównego.  W dwóch meczach eliminacyjnych Polacy wygrywali bez straty seta.

Pierwszego seta bardzo dobrze rozpoczęli Polacy (4:1). Chińczycy odpowiedzieli na to serią punktów, która wyrównała stan gry (5:5). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt z minimalnym prowadzeniem chińskiej pary (9:8). Niewykorzystane szanse biało-czerwonych, szybko się zemściły. Chińczycy po udanej kontrze, wyszli na trzypunktowe prowadzenie (12:9). Po przerwie technicznej, Janiak i Brożyniak zabrali się do odrabiania strat. Błędy przeciwników pomogły naszym siatkarzom doprowadzić do remisu (14:14). W tym momencie, dzięki dobrym zagrywkom Janiaka, Polakom udało się odskoczyć na dwa “oczka” (17:15). W zaciętej końcówce seta, lepszy okazał się polski duet. As serwisowy Brożyniaka zakończył pierwszą partię, wynikiem 21:18.

Drugi set dobrze rozpoczęli Polacy (3:1). Niestety, błędy własne sprawiły, że Chińczycy najpierw odrobili stratę, a później wyszli na prowadzenie (6:4). W tym momencie, stała się rzecz niespotykana. Janiak i Brożyniak weszli na wyżyny swoich możliwości i przejęli całkowitą kontrolę nad spotkaniem. Za sprawą świetnych zagrywek i bloków Janiaka, Polacy zamienili dwa punkty straty, na dziewięć punktów przewagi. Biało-czerwoni rozstrzygnęli losy seta w kilka minut. Po niesamowitej serii udanych zagrań, było już 16:7 dla polskiego duetu. W końcówce, nasi reprezentanci spokojnie doprowadzili przewagę do końca seta. As serwisowy Janiaka, dał Polakom awans do turnieju głównego, turnieju Beach Pro Tour Challenge.

Janiak/Brożyniak (POL) – Wang/Li (CHN) 2:0
(21:18, 21:12)