Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Giardini: Polki nie awansowały do ćwierćfinału

Beach Pro Tour Giardini: Polki nie awansowały do ćwierćfinału

Patrycja Jundziłł i Agata Ceynowa nie zdołały awansować do ćwierćfinału turnieju Beach Pro Tour Futures we włoskim Giardini. Polki przegrały w dwóch setach z Ren Matsumoto i Non Matsumoto z Japonii i zakończyły swój udział w tym turnieju na miejscach 9-12. Nasze siatkarki, które musiały przebijać się przez kwalifikacje, w turnieju głównym wygrały tylko jedno spotkanie i doznały dwóch porażek.

Agata Ceynowa i Patrycja Jundziłł w fazie grupowej doznały jednej porażki i wygrały jedno spotkanie, dzięki czemu awansowały do dalszej fazy turnieju Beach Pro Tour Futures we włoskim Giardini. W barażu, którego stawką był awans do ćwierćfinału Polki zmierzyły się z japońską parą Ren Matsumoto/Non Matsumoto.

Już w pierwszym secie siatkarki z Azji pokazały, że to nie będzie łatwa przeprawa. W pewnym momencie gra biało-czerwonych zupełnie się załamała, co rywalki wykorzystały zdobywając punkty seriami. W efekcie Japonki wygrały tego seta bardzo wysoko do 10 i objęły prowadzenie w meczu.

W drugiej partii Polkom szło już lepiej, jednak cały czas musiały gonić wynik i rywalki. Nie udało im się jednak przełamać przeciwniczek i przegrały tego seta do 16, kończąc tym samym swój udział w turnieju na miejscach 9-12.