Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa: Dobry start Polaków

Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa: Dobry start Polaków

Maciej Kałuża i Mikołaj Kaczmarek rozpoczęli udział w turnieju Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. W pierwszym meczu Polacy zmierzyli się ze Szwedzkim duetem Andreasson/Andersson. Rywale zawiesili poprzeczkę wysoko, a wygrana wymagała od polskiej pary sporego wysiłku. Swój mecz w 1. rundzie kwalifikacji wygrał również duet Paszkowski/Chiniewicz.

W pierwszej rundzie kwalifikacji duet Maciej Kałuża i Mikołaj Kaczmarek trafili na team ze Szwecji – Stefan Andreasson/Anton Andersson. Szwedzi okazali się wymagającymi rywalami. W pierwszym secie udało im się zdominować przebieg gry. Wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i wygrali pewnie 21:14. W drugiej partii zacięta walka trwała do samego końca. W decydujących momentach Polacy zachowali zimną krew, a wygraną 21:19 przedłużyli losy meczu. W decydującym trzecim secie również nie zabrakło emocji. Szczęście stało jednak po stronie biało-czerwonych, którzy wygrali do 12 i cały mecz 2:1.

W drugiej rundzie Kałuża i Kaczmarek zagrają przeciwko parze z Estonii – Korotkov/Piik.

Andreasson/Andersson (SWE) – Kałuża/Kaczmarek (POL) 1:2
(21:14, 19:21, 12:15)

Równie udanie co Kałuża i Kaczmarek swoje starty rozpoczęli Andrzej Paszkowski Martin Chiniewicz. Co prawda nie weszli w mecz najlepiej i dali ukraińskiej parze Savvin/Mojsejew wygrać pierwszego seta do 19, ale później było już tylko lepiej. Polacy doprowadzili do wyrównania, wygrywając drugą partię 21:18. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, a w nim nasi siatkarze okazali się lepsi – oddali Ukraińcom 12 punktów i cały mecz wygrali 2:1. W następnej rundzie kwalifikacji czeka na nich również ukraiński duet – Bublyk/Tymczenko.

Paszkowski/Chiniewicz (POL) – Savvin/Mojsejew (UKR) 2:1
(19:21, 21:18, 15:12)