Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Finals: Pech polskiej pary, Bryl i Łosiak musieli poddać mecz

Beach Pro Tour Finals: Pech polskiej pary, Bryl i Łosiak musieli poddać mecz

Bartosz Łosiak i Michał Bryl nie dokończą rywalizacji w turnieju finałowych Beach Pro Tour 2023 w Doha. W trakcie meczu z Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem musieli poddać spotkanie w drugim secie z powodów zdrowotnych.

W ostatnim meczu grupowym w turnieju finałowych Beach Pro Tour 2023 w Doha Bartosz Łosiak i Michał Bryl zagrali z mistrzami świata – Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem. Po ataku Schweinera rywale odskoczyli na 7:5, co jednak nie trwało długo. Biało-czerwoni wyrównali na 8:8 i w dalszej części seta gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce Czesi znów zdobyli dwa punkty przewagi (17:15). Ostatnie akcje na swoją korzyść rozstrzygnęli Perusic i Schweiner, którzy wygrali seta do 17.

Czesi świetnie rozpoczęli drugą partię. Dobrze blokował Schweiner, a jego team wyszedł na prowadzenie 5:2. Wtedy o czas poprosili Polacy i niestety na boisku już nie wyszli. Duet Bryl/Łosiak skreczował mecz z powodów medycznych. Tym samym biało-czerwoni zakończyli nie tylko to spotkanie, ale również udział w turnieju.

Perusic/Schweiner (CZE) – Łosiak/Bryl (POL) 2:0 (21:17, 5:2)
(krecz przy stanie 5:2)