Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Finals: Fantastyczni Polacy ze srebrem, złoto dla niepokonanych Norwegów

Beach Pro Tour Finals: Fantastyczni Polacy ze srebrem, złoto dla niepokonanych Norwegów

fot. FIVB

W wielkim finale Beach Pro Tour Finals w Doha spotkały się dwie niepokonane do tej pory pary. Naprzeciwko Michała Bryla i Bartosza Łosiaka stanęli mistrzowie olimpijscy – Anders Mol i Christian Sorum. Momentami niezwykle wyczerpujące i zacięte starcie padło łupem Norwegów, którzy zwyciężyli 2:0. Kluczowe okazały się akcje w bloku Andersa Mola.

Otwarcie finału układało się pomyślnie dla reprezentantów Polski, bowiem grali skutecznie, a także mogli liczyć na błędy w ataku przeciwników (5:1). Norwegowie powoli odrabiali straty, najpierw punktowali zagrywką, a po pewnym czasie wykorzystali kontrę. Michał Bryl i Bartosz Łosiak utrzymywali jednak prowadzenie. Kiedy jednak Anders Mol zatrzymał Łosiaka, na tablicy wyników pojawił się remis, a po jego nieudanym zagraniu na czoło wysforowali się rywale (10:9). Biało-czerwoni odzyskali minimalną przewagę niedługo później, dzięki akcji w bloku Bryla (12:11), ale kontra Mola ponownie zmieniła sytuację. Sorum dołożył kolejną i norweska dwójka prowadziła 16:14. Po przerwie dla Polaków Christian Sorum dołożył też punkt serwisem, a Mol zatrzymał Bryla (18:14). Biało-czerwoni walczyli do końca i gdy Bartosz Łosiak skończył długą wymianę, przegrywali  już tylko 18:19. W ostatnich chwilach seta Mol był nie do przejścia na siatce i to Norwegowie zapisali go na swoim koncie.Mimo porażki w partii polska dwójka nie zwiesiła głów i po bloku Michała Bryla prowadziła w kolejnej odsłonie 2:0. Obie pary grały nierówno w ataku, popełniając w nim błędy, nie brakowało też długich i zaciętych wymian. Biało-czerwoni grali bardzo zmotywowani, nie pozwolili rywalom się zaskakiwać. Michał Bryl dobrze grał w polu zagrywki i gdy dołożył blok, Polacy prowadzili 10:6. Mol również punktował tym elementem. W kolejnych akcjach najpierw przez jego ręce nie przedarł się Łosiak, niedługo później Bryl i wynik się wyrównał (16:16). W decydującym momencie Mol dwukrotnie zatrzymał Bryla i szybko sytuacja zmieniła się na korzyść Norwegów (20:18). W ostatniej akcji to on również w ten sam sposób postawił kropkę nad „i”, kończąc całe spotkanie.

Bryl/Łosiak (POL) – Mol/Sorum (NOR) 0:2
(18:21, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę