Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Finals: Drugie zwycięstwo Polaków

Beach Pro Tour Finals: Drugie zwycięstwo Polaków

Udane okazały się czwartkowe zmagania Bartosza Łosiaka i Michała Bryla w turnieju finałowym Beach Pro Tour. Biało-czerwoni najpierw pokonali bez starty seta amerykański duet Partain/Banesh, a następnie po trzysetowym pojedynku ograli Włochów Samuele Cottafavę i Paolo Nicolaia. W piątek w ostatnim starciu tej fazy turnieju zmierzą się z czeską parą Perusic/Schweiner.

Starcie z reprezentantami Italii nie rozpoczęło się po myśli Polaków. Rywale szybko zaczęli im odskakiwać (4:2) i z każdą kolejną akcją ich prowadzenie w inauguracyjnej partii tylko rosło. Bartosz Łosiak i Michał Bryl nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanych rywali, którzy w pewnym momencie wygrywali aż 16:8. Włosi pewnie zmierzali do zwycięstwa w secie, w którym ostatecznie rozbili naszych reprezentantów 21:12.

Rozpędzeni Cottafava i Nicolai dobrze weszli też w kolejną odsłonę. Szybko odskoczyli Polakom na 4:1. Ci jednak nie złożyli broni i zaczęli odrabiać straty. Wkrótce wyszli na prowadzenie 8:7, a chwilę potem mieli już trzy oczka nadwyżki (13:10). W końcówce włoski zespół zdołał jeszcze zniwelować stratę do punktu (16:17), ale nie wybił z rytmu biało-czerwonych, którzy wgrali partię 21:19.

Udanie rozpoczęli też tie-breaka, szybko odskakując na dwa oczka (3:1). Przeciwnicy jednak doprowadzili do remisu i gra wyrównała się. Zacięta wymiana ciosów trwała do wyniku po 9. Na moment Polacy wówczas przejęli inicjatywę, ale chwilę potem, w końcówce meczu znów był remis (13:13). Dwie udane akcje naszych reprezentantów zakończyły jednak spotkanie (15:13).

Łosiak/Bryl – Cottafava/Nicolai 2:1
(12:21, 21:19, 15:13)