Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Espinho: Tylko jedna wygrana Polaków w sesji popołudniowej

Beach Pro Tour Espinho: Tylko jedna wygrana Polaków w sesji popołudniowej

Polskie pary biorą udział w turnieju Beach Pro Tour w portugalskim Espinho. Michał Bryl i Bartosz Łosiak, mimo świetnego początku, musieli uznać wyższość pary ze Szwajcarii. Porażkę zanotowali również Piotr Kantor i Maciej Rudol, którzy w dwóch setach ulegli parze amerykańskiej Evans/Benesh. Jedynie Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski odnieśli zwycięstwo w swoim meczu z sesji popołudniowej. Polacy pokonali duet z USA –  Taylor Sander/Taylor Crabb.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak świetnie rozpoczęli spotkanie przeciwko szwajcarskiej parze Krattiger/Breer. W pierwszy secie bardzo szybko wyszli na wysokie prowadzenie.

W połowie seta mieli już siedem „oczek” przewagi (13:6), a ostatecznie wygrali z przewagą 9 punktów (21:12). Sytuacja odmieniła się jednak w drugiej partii. Szwajcarzy znaleźli sposób na nasz team i krok po kroku budowali prowadzenie. Tym razem to oni triumfowali do 12 i o wyniku musiał przesądzić tie-break. W nim od początku swój rytm narzucili Krattiger i Breer. Spokojnie budowali przewagę (4:2, 6:3). W końcówce Polacy mieli szansę odmienić wynik, jednak kropkę nad „i” postawili rywale, którzy wygrali 15:13.

Bryl/Łosiak (POL) – Krattiger/Breer (SUI) 1:2

Piotr Kantor i Maciej Rudol rozpoczęli mecz przeciwko parze amerykańskiej Evans/Benesh od równej gry, jednak w końcowej fazie seta rywale zyskali kontrolę nad przebiegiem gry i triumfowali 21:17. W początkowej fazie drugiej partii prowadzenie przechodziło ze strony na stronę. Amerykanie rozpoczęli od 4:2, ale po chwili było już 6:5 dla biało-czerwonych. Niestety na tym skończyła się dobra passa Polaków. Rywale zaczęli budować sobie przewagę i w połowie partii prowadzili już 14:9. Duet Kantor/Rudol rzucił się w pogoń punktową, jednak przewaga rywali była zbyt wysoka i ostatecznie Amerykanie wygrali 21:16, a w całym meczu 2:0.

Evans/Benesh (USA) – Kantor/Rudol (POL)
(21:17, 21:16)

Z Amerykanami zmierzyli się również Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski. Ich rywalami byli Taylor Sander i Taylor Crabb. Początek pierwszej partii był wyrównany (5:5), jednak z biegiem czasu Amerykanie zaczęli narzucać biało-czerwonym swój rytm gry (16:13). Polacy walczyli i udało im się doprowadzić do remisu 18:18, ale od tego stanu punkty zdobywali tylko rywale, którzy wygrali 21:18. Druga odsłona meczu była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Wykorzystali to Polacy, którzy rozstrzygnęli decydujące piłki na swoją korzyść i wygrali do 19. W tie-breaku Amerykanie od początku narzucili swój rytm gry i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Biało-czerwoni nie odpuścili jednak do samego końca, a w walce na przewagi zachowali zimną krew i triumfowali 18:16

Zdybek/Lewandowski (POL) – Crabb/Sander T. (USA) 2:1
(18:21, 21:19, 18:16)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.