Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Espinho: Polki przepadły w kwalifikacjach, Polacy awansowali

Beach Pro Tour Espinho: Polki przepadły w kwalifikacjach, Polacy awansowali

Zakończył się pierwszy dzień zmagań siatkarzy i siatkarek plażowych w portugalskim Espinho. Aż do poniedziałku rozgrywany tam będzie turniej z cyklu Volleyball World Beach Pro Tour w kategorii Challenge. Polskie żeńskie pary odpadły w dzisiejszych eliminacjach. W turnieju głównym zobaczymy za to trzy męskie zespoły w biało-czerwonych barwach.

Przegraną z ukraińską parą Dawidowa/Łunina z turniejem pożegnały się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

Po przegranym wysoko pierwszym secie (21:14) Polki nawiązały równą walkę z przeciwniczkami, ale końcowe zwycięstwo przypadło Ukrainkom (26:24). Lepiej poradziła sobie kadrowa para Katarzyna Kociołek/Marta Łodej, trafiwszy na znacznie niżej notowaną parę z USA (Race/Creamer). Polki bez komplikacji wygrały 2:0 (21:12, 21:8), jednak w kolejnym meczu tego dnia uległy mocniejszym Austriaczkom Klinger/Klinger 0:2 (14:21, 14:21).

Oba mecze kwalifikacyjne wygrali nasi siatkarze Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. Najpierw bez przeszkód pokonali Nowozelandczyków Hartles/Nicklin, a w wieczornym spotkaniu w trzech setach poradzili sobie z Łotyszami Rinkevics/Tocs (24:22, 18:21, 15:10).

W piątek w turnieju głównym zobaczymy zatem trzy polskie pary – oprócz wspomnianych Zdybka i Lewandowskiego rozstawieni w nim są Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem. Dwie pierwsze z wymienionych par rozpoczną grę w grupie meczem przeciwko sobie, a Kantor/Rudol zagrają z Austriakami Métral/Haussener.