Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Espinho: Polki przepadły w kwalifikacjach, Polacy awansowali

Beach Pro Tour Espinho: Polki przepadły w kwalifikacjach, Polacy awansowali

fot. cev.eu

Zakończył się pierwszy dzień zmagań siatkarzy i siatkarek plażowych w portugalskim Espinho. Aż do poniedziałku rozgrywany tam będzie turniej z cyklu Volleyball World Beach Pro Tour w kategorii Challenge. Polskie żeńskie pary odpadły w dzisiejszych eliminacjach. W turnieju głównym zobaczymy za to trzy męskie zespoły w biało-czerwonych barwach.

Przegraną z ukraińską parą Dawidowa/Łunina z turniejem pożegnały się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.Po przegranym wysoko pierwszym secie (21:14) Polki nawiązały równą walkę z przeciwniczkami, ale końcowe zwycięstwo przypadło Ukrainkom (26:24). Lepiej poradziła sobie kadrowa para Katarzyna Kociołek/Marta Łodej, trafiwszy na znacznie niżej notowaną parę z USA (Race/Creamer). Polki bez komplikacji wygrały 2:0 (21:12, 21:8), jednak w kolejnym meczu tego dnia uległy mocniejszym Austriaczkom Klinger/Klinger 0:2 (14:21, 14:21).

Oba mecze kwalifikacyjne wygrali nasi siatkarze Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. Najpierw bez przeszkód pokonali Nowozelandczyków Hartles/Nicklin, a w wieczornym spotkaniu w trzech setach poradzili sobie z Łotyszami Rinkevics/Tocs (24:22, 18:21, 15:10).

W piątek w turnieju głównym zobaczymy zatem trzy polskie pary – oprócz wspomnianych Zdybka i Lewandowskiego rozstawieni w nim są Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem. Dwie pierwsze z wymienionych par rozpoczną grę w grupie meczem przeciwko sobie, a Kantor/Rudol zagrają z Austriakami Métral/Haussener.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę