Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Espinho: Dwie polskie pary z awansem do ćwierćfinału

Beach Pro Tour Espinho: Dwie polskie pary z awansem do ćwierćfinału

Michał Bryl i Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor i Maciej Rudol awansowali do ćwierćfinału turnieju z cyklu Beach Pro Tour w portugalskim Espinho. Obie nasze pary w 1/8 finału stoczyły zacięte boje i po nie najlepszym początku awans wywalczyły po wygranych tie-breakach. Jeszcze dziś Polacy powalczą o awans do strefy medalowej. Zdybek i Lewandowski nie zdołali awansować do 1/8 finału i po porażce 1:2 z holenderską parą Immers/Boermans pożegnali się z turniejem po barażu.

Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski musieli walczyć o awans do 1/8 finału w barażu. Ich rywalami byli, rozstawieni z numerem 5 w turnieju w Espinho, Holendrzy Matthew Immers oraz Stefan Boermans.

Polacy dzielnie stawiali czoła rywalom w pierwszym secie tego meczu, ulegli jednak Holendrom w końcówce, przegrywając 18:21. O wiele lepiej biało-czerwoni zaprezentowali się w secie drugim, w którym wypracowali sobie bezpieczną przewagę i nie oddali jej do końca. Po wygranej do 16 doprowadzili do wyrównania i o awansie miał rozstrzygnąć tie-break. Decydująca partia przebiegała jednak pod dyktando Pomarańczowych. Immers i Boermans wygrali 15:10 i to oni cieszyli się z awansu.

Wcześniej po dobrych występach w grupie awans do 1/8 finału wywalczyły dwie inne pary. Michał Bryl i Bartosz Łosiak o awans do ćwierćfinału walczyli z duńską parą Jacob Brinck/Kristoffer Abel. Pierwszy set tego spotkania był niezwykle zacięty, a w końcówce więcej sił zachowali chyba Duńczycy, którzy wygrywając minimalnie 21:19 objęli prowadzenie w meczu. W drugiej partii Polacy już kontrolowali przebieg wydarzeń i nie pozwolili na nerwy w ostatnich piłkach. Wygrali pewnie do 17 doprowadzając do tie-breaka. W nim Bryl i Łosiak ponownie okazali się lepsi i po wygranej 15:10 triumfowali w całym meczu 2-1, zapewniając sobie tym samym awans do czołowej ósemki turnieju.

Nieco później na boisko wybiegli Piotr Kantor i Maciej Rudol, a ich rywalami w 1/8 finału byli zawodnicy z Czech – Vaclav Bercik i Matyas Dzavoronok. Podobnie jak ich koledzy również Kantor i i Rudol słabo sobie radzili w pierwszej partii, nie zdołali dogonić rywali i przegrali tego seta do 16. Na szczęście nasi reprezentanci szybko wzięli się do pracy i w drugim secie to oni byli stroną dominującą. Polacy wygrali do 17 i doprowadzili do wyrównania. W tie-breaku Czesi prowadzili już 8:5, potem biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 10:9, by… po chwili przegrywać 12:13. W końcówce Polacy zgrali jednak koncertowo. Kantor i Rudol wygrali trzy kolejne wymiany i to oni cieszyli się ze zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału.