Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Elite16: Kontuzja pokrzyżowała plany Polaków

Beach Pro Tour Elite16: Kontuzja pokrzyżowała plany Polaków

Michał Bryl i Bartosz Łosiak pewnie zmierzali po brązowy medal w turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Gstaad. Niestety Po jednym z ataków Michał Bryl zgłosił uraz stopy. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że biało-czerwoni nie mogli kontynuować spotkania. Tym samym to brazylijski duet George/Andre zajął 3. miejsce.

Spotkanie pomiędzy duetami Bryl/Łosiak a George/Andre rozpoczęło się od wymiany skutecznych ataków. Gdy w aut piłkę posłał George Souto Maior Wanderley Polacy wyszli na prowadzenie. Raz za razem precyzyjnie atakowali Bartosz Łosiak i Michał Bryl, którzy odskoczyli na 11:7. Brazylijczycy nie odpuszczali i po kolejnym kontrataku zmniejszyli dystans. Po przerwie technicznej blok dołożył Andre Loyola Stein (12:10). Siatkarze z Brazylii nie byli w stanie przełamać Polaków, gdy z drugiej piłki zaatakował Łosiak, przeciwnicy poprosili o przerwę (16:12). Do końca to biało-czerwoni kontrolowali przebieg gry. Efektowny blok Bryla dał serię piłek setowych Polakom (20:16). Gdy rywale obronili dwie z nich, biało-czerwoni poprosili jeszcze o czas. Zdecydowany atak po bloku w aut Bryla zakończyło pierwszego seta.

Uraz przerwał drogę po brąz

Gdy George zaatakował w siatkę, Polacy prowadzili 4:1. Z czasem Brazylijczycy poprawili grę w obronie, akcje były przedłużone. Gdy jedną z nich skończyła sprytna kiwka Andre, biało-czerwoni poprosili o czas (7:3, 7:5). Po czasie skutecznie blok obił Bryl. Niestety po jednym z ataków z lewego skrzydła Michał Bryl doznał kontuzji stopy, szybko na boisko weszła pomoc medyczna (11:7). Niestety uraz okazał się na tyle poważny, że spotkanie musiało zostać zakończone.