Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Elite16: Efektowne zwycięstwo Polaków

Beach Pro Tour Elite16: Efektowne zwycięstwo Polaków

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Gstaad Michał Bryl i Bartosz Łosiak mierzyli się z Julianem Hörlem i Alexandrem Horstem. Niemal przez całe spotkanie to biało-czerwoni dyktowali warunki. Polacy pierwszego seta wygrali do 13, zaś drugi był jeszcze bardziej jednostronny, bowiem Austriacy zdobyli w nim tylko 11 punktów. Kolejne mecze biało-czerwonych zaplanowano na piątek.

Już pierwsza akcja meczu była bardzo długa a zakończył ją skutecznym atakiem Bartosz Łosiak. Gdy Austriacy nie poradzili sobie z odbiorem zagrywki Łosiaka, poprosili o czas (4:0). Po przerwie celnie zaatakował Alexander Horst. W kolejnych akcjach biało-czerwoni zaczęli popełniać błędy (6:5). Dopiero celny atak Michała Bryla pozwolił przerwać serię rywali (7:5). Polacy odbudowali przewagę przy zagrywkach Bartosza Łosiaka (12:7). Po przerwie technicznej asa dołożył Michał Bryl i było już 14:8 dla siatkarzy z Polski. Austriacy nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywali. Polacy wywierali presję zagrywką i utrzymywali wysoką skuteczność w ataku. Jednostronną partię zamknęło zagranie Michała Bryla.

Po asach Michała Bryla Polacy odskoczyli na 5:1 w drugiej odsłonie. Serię zakończył dopiero kiwką Julian Hörl (7:2). Biało-czerwoni kontrolowali przebieg gry. Rywale byli w stanie kończyć tylko pojedyncze akcje (10:4). Austriacy nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych Polaków, punktowali głównie po błędach przeciwników. Mimo wyraźnej przewagi biało-czerwoni nie tracili koncentracji. Po kolejnym kontrataku Bartosza Łosiaka było już 18:8. W końcówce Austriacy odrobili kilka punktów, dlatego Polacy poprosili o czas (19:11). Po tej przerwie Julian Hörl zaserwował w aut, zaś w kolejnej akcji Austriak zaatakował w siatkę, kończąc mecz.

Kolejne dwa spotkania Polaków w fazie grupowej zaplanowano na piątek. Najpierw o 8:00 biało-czerwonych czeka pojedynek z francuskim duetem Krou/Gauthier-Rat a następnie o 15:00 z Brazylijczykami Pedro Solberg/Guto.