Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Dwie polskie pary z awansem do 1/8 finału

Beach Pro Tour: Dwie polskie pary z awansem do 1/8 finału

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz odniosły drugie zwycięstwo w turnieju Beach Pro Tour Challenge w brazylijskiej Saquaremie. W barażu o 1/8 finału biało-czerwone w pokonanym polu pozostawiły reprezentantki Finlandii Sinisalo, S./Parkkinen, wygrywając w dwóch setach. Drugie spotkanie grupowe Piotra Kantora i Macieja Rudola nie odbyło się, ze względów zdrowotnych para Stankevicius/Knasas oddała mecz walkowerem. Obie polskie pary znalazły się więc w najlepszej 16-stce turnieju.

Reprezentantki naszego kraju odskoczyły już w pierwszych akcjach spotkania. Bardzo dobrze zagrywała Jagoda Gruszczyńska, której zagrywki sprawiały rywalkom bardzo dużo problemów. Może nie punktowała bezpośrednio, ale wystarczyło to, by mocno zdezorganizować grę fińskiej dwójki i zdobywać kolejne punkty (8:2). Przeciwniczki popełniały bardzo dużo błędów. Ostrzeliwana w przyjęciu Sinisalo, nie radziła sobie zarówno w tym elemencie, jak i w ataku. Nie kończyła akcji i popełniała błędy Przewaga biało-czerwonych rosła i choć w końcówce rywalki zaczęły też zapisywać na swoim koncie więcej udanych zagrań, to ostatnie słowo należało do Aleksandry Wachowicz, która zamknęła seta.

W kolejnej odsłonie reprezentantki Polski zaczęły punktować serwisem bezpośrednio. Aleksandra Wachowicz dołożyła też dwa bloki w tym secie, więc gra ponownie układała się pod dyktando biało-czerwonych. Fiński duet nie potrafił skończyć swoich akcji, co pozwalało Polkom kończyć atak za atakiem w kontrze (12:4). Nieskuteczne przeciwniczki nie stanowiły żadnego zagrożenia dla wyniku, a pewna gra Polek pozwoliła im szybko zakończyć cały mecz.

Sinisalo, S./Parkkinen (FIN) – Gruszczyńska/Wachowicz (POL) 0:2
(15:21, 10:21)

Piotr Kantor i Maciej Rudol nie przystąpili do swojego wieczornego starcia z litewską dwójką Stankevicius/Knasas. Wszystko z powodu urazu w parze rywali, którzy oddali to spotkanie walkowerem. Zatem jedno zwycięstwo z włoskim duetem Capogrosso N./Capogrosso T. wystarczyło, by reprezentanci Polski znaleźli się w 1/8 finału.

Stankevicius/Knasas (LTU) – Kantor/Rudol (POL) 0:2