Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Dwie polskie pary w turnieju głównym

Beach Pro Tour: Dwie polskie pary w turnieju głównym

Przed nami ostatni turniej Beach Pro Tour rangi Elite16 w tym sezonie, który w Joao Pessoa rozgrywany będzie od środy do niedzieli. W Brazylii zobaczymy dwie polskie pary – Michała Bryla i Bartosza Łosiaka oraz Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz, które mają zagwarantowany udział w głównej drabince turnieju i do akcji wkroczą w czwartek. Dla brązowych medalistów mistrzostw świata będzie to również walka o przepustkę do turnieju finałowego Beach Pro Tour w Doha (6-9 grudnia).

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w ubiegłym tygodniu wywalczyły 9. miejsce w turnieju Challenge w Chiang Mai, a teraz przystąpią do rywalizacji wśród najlepszych plażowych par w Brazylii. Polki, które w światowym rankingu zajmują obecnie 20. lokatę, zagrają w grupie D, w której zmierzą się z siódmą parą światowego rankingu – Brazylijkami Carol i Barbarą, Chinkami  Chen Xue i Zinyi Xia oraz jedną parą z środowych kwalifikacji. W pierwszym meczu, zaplanowanym na 13:00 polskiego czasu w czwartek zmierzą się z reprezentantkami kraju środka. Kilka godzin później, o godzinie 21:00 rozegrają drugie spotkanie, w którym podejmą parę z kwalifikacji, a ich mecz z Brazylijkami odbędzie się dokładnie 24 godziny później – w piątek, o 21:00.

Najwyżej rozstawioną parą turnieju kobiet są obecne liderki światowego rankingu – Brazylijki Ana Patricia i Duda. W Brazylii zabraknie wiceliderek – amerykańskiej pary Hughes/Cheng, ale będą za to ich rodaczki, trzecia para rankingu, Kristen Nuss i Taryn Kloth. W głównej drabince turnieju są w sumie cztery pary gospodarzy obok Any Patrici i Dudy, wystąpią Carol i Barbara, Taina i Victoria oraz Agatha i Rebecca, które triumfowały w Tajlandii. Wśród uczestniczek, które mają zapewniony udział w fazie grupowej są również czołowe europejskie pary – Katja Stam i Raiisa Schoon, Laura Ludwig i Louisa Lippmann, Anouk Verge-Depre i Joana Mader czy Tina Graudina i Anastasija Samoilova.

Dla Michała Bryla i Bartosza Łosiaka turniej w Joao Pessoa będzie pierwszym startem od mistrzostw świata w Meksyku. Polacy obecnie zajmują 11. miejsce w światowym rankingu i walczą o awans do najlepszej dziesiątki, który zagwarantowałby im udział w turnieju finałowym Beach Pro Tour w Doha, bez oczekiwania na rezygnację innej pary. Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmagania w Brazylii rozpoczną jako najwyżej rozstawiona para w Grupie C, w której będą podejmować reprezentantów Canarinhos Georga i Andre, Niemców Nilsa Ehlersa i Clemensa Wicklera oraz jedną parę z kwalifikacji. Polacy swój pierwszy mecz, w którym zmierzą się z gospodarzami, rozegrają w czwartek o godzinie 15:00. Następnie o północy podejmą zachodnich sąsiadów. Ostatnie spotkanie, z kwalifikantami zagrają w piątek o 17:00.

Na czele głównej drabinki turnieju jest komplet medalistów mistrzostw świata, triumfatorzy z Meksyku – Czesi Ondrej Perusic i David Schweiner, wicemistrzowie i wiceliderzy światowego rankingu David Ahman i Jonatan Hellvig. Wśród par gospodarzy, które mają pewny udział w fazie grupowej, obok rywali Michała Bryla i Bartosza Łosiak, czyli George i Andre, są również Evandro i Arthur oraz Pedro Solberg i Guto. W Brazylii nie zabraknie też  Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena oraz Stefana Boermansa i Yoirkca De Groota, Włochów Samuele Cottafavy i Paolo Nicolaia czy Austriaków Juliana Horla i Alexandra Horsta.

Beach Pro Tour Elite16 Joao Pessoa – harmonogram
22 listopada (środa):
Kwalifikacje

23 listopada (czwartek):
Faza grupowa
13:00 Xue/X.Y. Xia – Gruszczyńska/Wachowicz
15:00 Bryl/Łosiak – George/Andre
21:00 Gruszczyńska/Wachowicz – TBD
24:00 Bryl/Łosiak – Ehlers/Wickler

24 listopada (piątek):
Faza grupowa
17:00 Bryl/Łosiak – TBD
21:00 Carol/Barbara – Gruszczyńska/Wachowicz

25 listopada (sobota):
Runda 12
Ćwierćfinały

26 listopada (niedziela):
Półfinały
Mecze medalowe

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved