Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Druga wygrana i awans Polaków

Beach Pro Tour: Druga wygrana i awans Polaków

Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali w Itapemie drugi mecz grupowy i awansowali do fazy pucharowej brazylijskiego Beach Pro Tour. Polacy bez straty seta pokonali chilijską parę Aravena/Droguett. Nasi siatkarze po raz drugi w tym sezonie wygrali z Chilijczykami w Beach Pro Tour. Niespełna miesiąc temu po triumfie nad tą parą Bryl i Łosiak sięgnęli po złoto w meksykańskiej Tlaxcali.

Polacy mocno otworzyli mecz obejmując prowadzenie 5:1, ale ich radość nie trwała długo, bo po zmianie stron do głosu doszli rywale, którzy odrobili straty i zyskali punkt przewagi (7:6). Minimalny dystans na korzyść Chilijczyków utrzymywał się dość długo. Dopiero seria udanych akcji od stanu 16:18 pozwoliła naszej parze wysunąć się na jednopunktowe prowadzenie 19:18.

Końcówka była wyrównana i musiała rozstrzygnąć się na przewagi. Lepiej poradzili sobie nasi siatkarze, którzy po serii akcji punkt za punkt w końcu przełamali rywali i zakończyli seta na swoją korzyść wynikiem 22:20.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od prowadzenia Bryla i Łosiaka, którzy odskoczyli na 5:2. Tym razem nie pozwolili sobie na chwile dekoncentracji i utrzymywali rywali na dystans. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła nawet do sześciu oczek (13:7). Chilijczycy próbowali gonić, ale nie potrafili zbliżyć się bardziej, niż na trzy punkty. Ostatecznie Polacy wygrali 21:17 i w sobotnie popołudnie powalczą o ćwierćfinał z czeską parą Perusic/Schweiner.

Bryl/Łosiak (POL) – Aravena/Droguett (CHI) 2:0
(22:20, 21:17)