Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Doha: Świetna passa Polaków

Beach Pro Tour Doha: Świetna passa Polaków

Kolejne zwycięstwo w odbywającym się w Katarze turnieju z cyklu Beach Pro Tour zanotowali Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Biało-czerwoni pokonali parę z Holandii – Rubena Penninga i Leona Luiniego.

Jedynie na początku pierwszego seta Holendrzy uzyskali prowadzenie (2:1). Polska ekipa bardzo szybko wyrównała wynik, a następnie zbudowała sobie dwupunktową przewagę (4:2, 6:4). Z biegiem czasu biało-czerwoni powiększyli prowadzenie do czterech, pięciu punktów (16:11). Wprawdzie w końcówce rywale odrobili kilka „oczek”, jednak Bryl i Łosiak kontrolowali grę, wygrywając 21:17.

Zdecydowanie równiej rozpoczął się drugi set. Obie ekipy nie zamierzały odpuszczać, więc oglądaliśmy walkę punkt za punkt (4:4, 8:8). Później biało-czerwoni zaczęli budować sobie minimalne prowadzenie (9:8, 12:9), co dawało im dobry punkt wyjścia na drugą część seta. Duet Luini/Penninga wciąż jednak walczył, zbliżył się nawet na jeden punkt. W najważniejszej części partii biało-czerwoni utrzymali koncentrację, wygrywając ostatecznie 21:17 i w całym meczu 2:0.

Łosiak/Bryl – Luini/Penninga 2:0
(21:17, 21:17)