Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Doha: Polacy są w półfinale i znowu powalczą o medale

Beach Pro Tour Doha: Polacy są w półfinale i znowu powalczą o medale

Jeszcze niedawno Michał Bryl i Bartosz Łosiak odbierali srebrne krążki w wielkich finałach Beach Pro Tour, a teraz ponownie awansowali do strefy medalowej w rozpoczynającym nowy sezon turnieju Beach Pro Tour Ellite w Doha. W ćwierćfinale polska dwójka pokonała duet Brouwer/Meuwseen 2:0.

Już na początku spotkania biało-czerwoni zaczęli budować przewagę i po bloku Michała Bryla prowadzili 2:0. Dwójka z Niderlandów szybko złapała rytm i po kontrze wyszła na czoło (4:3). Zepsuty atak przywrócił minimalną przewagę Polaków, którzy zaczęli coraz bardziej się rozkręcać. Skuteczna gra biało-czerwonych zaowocowała prowadzeniem 10:6, po udanej kontrze Bartosza Łosiaka.

Rywale poprosili o czas, ale po nim na siatce nie do przejścia był Bryl, ale i Holendrzy zerwali się do walki, odrobili dwa punkty i na przerwie technicznej polska para prowadziła 12:9. Po niej niedokładność w grze rywali pozwoliła biało-czerwonym znowu odskoczyć. I tym razem Oranje powoli odrobili straty – najpierw popisali się asem serwisowym, a następnie blokiem. Wtedy o chwilę oddechu poprosili Polacy, prowadząc 17:15. To pomogło, a asa serwisowego zagrał Łosiak (19:15). Mimo że rywale nie składali broni, to przewaga Bryla i Łosiaka była niezagrożona i set padł ich łupem.

W pierwszych akcjach drugiego seta toczyła się walka punkt za punkt. Holendrzy mieli okazję do dwupunktowego prowadzenia, ale uniemożliwił im to zepsuty atak. Gdy dobrą zagrywką popisał się Łosiak, a Bryl skończył kontrę, reprezentanci Polski wysunęli się na czoło (9:8). Wyrównana walka trwała nadal. Łosiak miał w górze piłkę na podwyższenie prowadzenia, ale uderzył w aut (13:13). Niedługo później Holendrzy odzyskali minimalną nadwyżkę, ale tylko na chwilę, bowiem dobrze w obronie i w kontrze spisał się Łosiak (16:15). Polska dwójka grała solidnie i nie wstrzymywała ręki w ataku (18:17), ale rywale dotrzymywali im kroku. W najważniejszym momencie meczu Łosiak skończył kontrę i dał biało-czerwonym piłkę meczową (20:18). Kilka chwil później zakończył też całe spotkanie.

Brouwer/Meeuwsen (NED) – Bryl/Łosiak (POL) 0:2
(18:21, 19:21)