Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Doha: Polacy dalej triumfują

Beach Pro Tour Doha: Polacy dalej triumfują

W Doha trwa turniej Elite 16, w którym biorą udział Bartosz Łosiak i Michał Bryl. W pierwszym spotkaniu Polacy pokonali parę z Brazylii – Saymon/Vicinius, a teraz przyszedł czas na kolejne zmagania. W pierwszym piątkowym meczu biało-czerwoni zwyciężyli z kolejną brazylijską parą, Felipe V./Renato. Ta sztuka udała im się jednak dopiero w tie-breaku.

Mimo że Polacy lepiej radzili sobie w ataku i popełniali mniej błędów, to Brazylijczycy mieli w pierwszym secie przewagę, dzięki której znaleźli się na dobrej drodze do jej wygrania (16:12). Biało-czerwoni nie zamierzali się jednak poddawać i zmniejszyli straty do zaledwie jednego oczka. Poszli za ciosem i zaraz to oni mieli jeden punkt z przodu (19:18). W końcówce popracowali w bloku, co opłaciło się i dało parze Bryl/Łosiak wygraną (21:18).

Wyrównany okazał się początek partii numer dwa, ale po chwili to Polacy znaleźli się na trzypunktowym prowadzeniu (7:4). Niedługo potem wynik wskazał już jednak na remis. Bryl z Łosiakiem nie pozwolili na odebranie sobie prowadzenia i zaraz znowu mieli trzy oczka z przodu (11:8). Długo utrzymywali przewagę, ale w decydującym fragmencie duet Felipe V./Renato zdołał jeszcze doprowadzić do wyrównania (18:18). Konieczna okazała się więc gra na przewagi, w której walka trwała długo. Ostatecznie górą byli jednak Brazylijczycy, którzy zwyciężyli 26:24.

W decydującą partię lepiej weszli biało-czerwoni (4:1). Podobnie jednak jak w poprzednim secie, rywale nadrobili straty i wyrównali wynik. Nie na długo, gdyż zaraz to znowu Bryl i Łosiak znaleźli się na prowadzeniu (7:5). W decydującym momencie emocje wzrosły, gdyż raz jeszcze wynik pokazał na remis. Ostatecznie Polacy poradzili sobie z grą pod presją i wygrali, kończąc tę partię rezultatem 15:13.

Felipe V. / Renato (BRA) – Łosiak B. / Bryl M. (POL) 1:2
(18:21, 26:24, 13:15)