Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Doha: Młodzi Szwedzi zatrzymali Polaków w półfinale

Beach Pro Tour Doha: Młodzi Szwedzi zatrzymali Polaków w półfinale

Michał Bryl i Bartosz Łosiak powalczą o brązowe medale w turnieju Beach Pro Tour Elite 16, który powoli kończy się w katarskim Doha. Polska dwójka w półfinale trafiła na bardzo obiecujących młodych Szwedów, którzy zaprezentowali fantastyczną grę i pokonali reprezentantów naszego kraju w dwóch setach. W starciu o najniższy stopień podium biało-czerwoni zagrają z Włochami Ranghieri/Carambula.

W pierwszych akcjach toczył się zacięty bój, a o prowadzeniu decydowały błędy w ataku rywali. Kiedy jednak Bartosz Łosiak wykorzystał kontrę, biało-czerwonym udało się wypracować dwupunktową nadwyżkę (8:6). Młodzi Szwedzi szybko wyrównali – zatrzymując Michała Bryla. Hellvig znalazł sposób na blokującego polskiego duetu i to rywale prowadzili minimalnie na czasie technicznym. Krótko po nim dołożyli do tego dobry serwis i prowadzili dwoma punktami. Gdy kontrę skończył też Ahman o przerwę poprosili Polacy, przegrywali bowiem już 14:17. Przeciwnicy złapali jednak wiatr w żagle i od razu po powrocie do gry skończyli następną kontrę. Reprezentanci Polski nie zdołali już im zagrozić w tej odsłonie. Siatkarze ze Szwecji pewną postawą zdominowali boisko.

Choć na początku kolejnej odsłony Bryl zagrał blokiem, to niedługo później kontra Ahmana odebrała im prowadzenie na rzecz Szwedów (3:2). Podwyższył je blok młodego duetu. Ostrzeliwany był cały czas Michał Bryl, który miał spore problemy w ataku. To pozwoliło szwedzkiej parze prowadzić 9:4. Choć biało-czerwoni zaczęli odrabiać straty, to jednak przeciwnicy po przerwie technicznej znowu zaczęli go blokować i po dwóch punktach zdobytych w ten sposób mieli znaczną nadwyżkę (14:9). Szwedzi zdecydowanie wieli prym na boisku, prezentując wysoki poziom siatkarski. Gdy ponownie uderzyli w kontrze było 19:13. Polacy walczyli do końca i po kontrze Michała Bryla rywale poprosili jeszcze o czas. Różnica zmniejszyła się do stanu 19:17. Po nim już szwedzka dwójka wywalczyła piłkę meczową, a niedługo później zamknęła mecz awansem do finału. W nim zmierzą się z Norwegami Mol/Sorum. Biało-czerwoni o brązowe medale Beach Pro Tour Elite 16 stoczą walkę z włoskim duetem Ranghieri/Carambula.

Ahman/Hellvig (SWE) – Bryl/Łosiak 2:0
(21:16, 21:18)