Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Doha: Bryl i Łosiak ze złotem

Beach Pro Tour Doha: Bryl i Łosiak ze złotem

Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak przeszli przez turniej Beach Pro Tour Doha jak burza. Bez problemów dotarli do wielkiego finału, w którym o złoto zmierzyli się z włoskim duetem Paolo Nicolai/Samuele Cottafava. Polacy pewnie triumfowali w dwóch setach i sięgnęli po tytuł, nie tracąc tym samym w rozgrywkach ani jednej partii.

Polski duet Michał Bryl/Bartosz Łosiak mocno otworzył finałowe starcie i od początku narzucił rywalom swoje warunki gry (4:0). Włosi nie zamierzali jednak łatwo się poddać i szybko doprowadzili do wyrównania (4:4).

Między siatkarzami chwilowo wywiązała się walka punkt za punkt, ale inicjatywa pozostała po stronie Polaków, którzy po kilku akcjach ponownie odskoczyli (10:7). Chwilę później Nicolai oraz Cottafava złapali z nimi kontakt punktowy (9:10), chociaż nie byli w stanie po raz kolejny wyrównać (9:12). W drugiej części pierwszego seta Bryl i Łosiak powiększyli dystans do pięciu punktów (17:12). Włoska para rzuciła się w końcówce do odrabiania strat (18:20), ale ostatnie słowo należało do polskiej ekipy.

W drugą partię lepiej weszli niezrażeni porażką we wcześniejszej odsłonie Włosi (4:1). Podobnie jak wcześniej duet Bryl/Łosiak, oni również nie zdołali zbyt długo utrzymać tej pierwszej przewagi i już chwilę później było po 4. Wtedy inicjatywę przejęli Polacy, którzy najpierw odskoczyli rywalom na dwa punkty (6:4), a następnie zaczęli stopniowo powiększać dystans (10:6). Para Nicolai/Cottafava nawiązała z rywalami walkę punkt za punkt, nie stać jednak jej było na odrobienie strat, które w końcówce wynosiły już pięć „oczek” (13:18). Obraz gry obu duetów nie zmienił się już do końca meczu – Bryl oraz Łosiak ostatecznie triumfowali 21:15 i w całym spotkaniu 2:0, sięgając tym samym po tytuł bez straty seta.

Bryl/Łosiak (POL) – Nicolai/Cottafava (ITA) 2:0
(21:18, 21:15)