Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Coolangatta: Zdybek i Lewandowski tuż za podium

Beach Pro Tour Coolangatta: Zdybek i Lewandowski tuż za podium

Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski w turnieju z serii Futures Beach Pro Tour w Australii uplasowali się tuż za podium. W półfinale polscy zawodnicy musieli uznać wyższość kanadyjskiej pary McNeil/Russell. W meczu o trzecie miejsce i brązowy medal nasi reprezentanci przegrali w dwóch setach z, reprezentującymi gospodarzy, Thomasem Hodgesem i Maximilianem Guehrerem.

Turnieje Future to najniższy poziom wprowadzonego od tego sezonu cyklu turniejów Beach Pro Tour. Pierwszy z nich rozegrany został w australijskiej miejscowości Collangatta, a Polskę reprezentowała para Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski.

Biało-czerwoni po dwóch wygranych meczach grupowych z parami australijskimi i świetnej postawie w ćwierćfinale ze Szwajcarami znaleźli się w czołowej czwórce turnieju.

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu nasi siatkarze w półfinale zmierzyli się z kanadyjską parą Jake McNeil/Alexander Russell. W pierwszym secie biało-czerwoni długo dotrzymywali kroku rywalom, jednak w końcówce to Kanadyjczycy wypracowali sobie niewielką przewagę i utrzymali ją do końca. McNeill i Russell wygrali tego seta do 17 i objęli prowadzenie w meczu. W drugiej partii naszym siatkarzom już niestety niewiele wychodziło. Proste błędy i przewaga rywali na siatce spowodowały, że siatkarze z Kanady błyskawicznie odskoczyli i sukcesywnie powiększali różnicę punktową. Polacy nie byli już nic zrobić w tym secie, by odwrócić losy spotkania. Przegrali wysoko do 12 i całe spotkani 0-2.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju reprezentanci Polski zmierzyli się z kolejną australijską parą – ich rywalami byli Thomas Hodges i Maximilian Guehrer. Nasi reprezentanci nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie i na zbyt wiele pozwalali rywalom. W konsekwencji gospodarze szybko zbudowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca. Zdybek i Lewandowski przegrali tego seta do 13, jednak w drugiej partii prezentowali się już o wiele lepiej. Długo dotrzymywali kroku rywalom i dopiero w końcówce musieli uznać ich wyższość. Australijczycy wygrali 21:18 i cały mecz 2-0 i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. Polacy zakończyli turniej na niezłym, czwartym miejscu.

Kolejny turniej z cyklu Future Beach Pro Tour odbędzie się za tydzień z Songkhla w Tajlandii – Polskę reprezentować na nim mają Michał Korycki i Piotr Janiak.