Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Ceynowa i Jundziłł zagrają o ćwierćfinał

Beach Pro Tour: Ceynowa i Jundziłł zagrają o ćwierćfinał

Polska para Agata Ceynowa i Patrycja Jundziłł zanotowały jedną porażkę i jedno zwycięstwo w rozgrywkach grupowych Beach Pro Tour Futures w Giardini Naxos. Polki przegrały w pierwszym meczu z włoską parą Cali/Tega, a później pokonały Argentynki Peralta/Najul i ostatecznie zajęły trzecie miejsce w grupie, dające im prawo gry o ćwierćfinał.

Pierwsze spotkanie zaczęło się doskonale dla Polek. Nasze zawodniczki wygrały pierwszego seta 21:15, ale ich radość nie trwała długo. Włoszki dokładnie w tym samym wymiarze zwyciężyły w drugiej partii, a w tie-breaku zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 15:11. Tym samym jeżeli Polki chciały pozostać w turnieju, musiały wygrać drugi mecz.

Ceynowa/Jundziłł [POL] – Cali/Tega [ITA] 1:2
(21:15, 15:21, 11:15)

W drugim spotkaniu rywalkami naszej pary były Argentynki Peralta/Najul. Wcześniej rywalki Polek uległy chińskiej parze 1:2, więc było wiadomo, że nie będzie to dla Ceynowy i Jundziłł łatwa przeprawa. Polki wyszły jednak bardzo skoncentrowane i po świetnych dwóch setach schodziły zwycięskie z pola gry. Obie partie zakończyły się wynikiem 21:16 dla naszych siatkarek.

Ceynowa/Jundziłł [POL] – Peralta/Najul [ARG] 2:0
(21:16, 21:16)

Polki w sobotę w walce o ćwierćfinał zmierzą się z japońską parą Ren/Non, która w swojej grupie również odniosła jedno zwycięstwo, ale zajęła drugie miejsce w tabeli.