Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Budapeszt: Pewne zwycięstwo Polek

Beach Pro Tour Budapeszt: Pewne zwycięstwo Polek

Na turnieju Beach Pro Tour w Budapeszcie dobrze radzą sobie siatkarki plażowe z Polski – Kinga Legieta i Nicole Jochym. Biało-czerwone pokonały w dwóch setach Szwedki – Kristinę i Susannę Thurin.

Pierwszy set od początku był bardzo wyrównany, Szwedki wypracowały sobie jednopunktowe prowadzenie 5:4. Polki kontrolowały jednak wynik i szybko wróciły do remisowego stanu. Duet Legieta/Jochym wyszedł na prowadzenie 16:15, a następnie zdobył cztery punkty z rzędu.

Dzięki temu Polki zdobyły bezpieczną przewagę, a w efekcie doprowadziły do wygranej 21:18.

W drugim secie biało-czerwone od początku narzuciły swój rytm gry. Szybko wyszły na prowadzenie 6:4 i tę kilkupunktową przewagę konsekwentnie utrzymywały. Legieta i Jochym grały bardzo skutecznie, w połowie seta miały już sześć punktów przewagi (12:6). Widać było, że Polki znalazły sposób na grę Szwedek i bez większych problemów wywalczyły zwycięstwo 21:12.

Thurin K./Thurin S. (SWE) – Legieta/Jochym (POL) 0:2
(18:21, 12:21)