Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Budapeszt: Pewna wygrana Niemek w meczu z biało-czerwonymi

Beach Pro Tour Budapeszt: Pewna wygrana Niemek w meczu z biało-czerwonymi

W kolejnym meczu w ramach Beach Pro Tour w Budapeszcie Kinga Legieta i Nicole Jochym zmierzyły się z parą z Niemiec. Toczyły z nią wyrównaną walkę do połowy premierowej odsłony. W dalszej części spotkania ich gra nie wyglądała już tak dobrze, co przełożyło się na pewną wygraną Niemek w przepisowej liczbie setów.

W meczu Polek nie obyło się bez walki. W połowie premierowej odsłony ich rywalki prowadziły zaledwie jednym oczkiem (11:10). Dopiero z czasem zdołały wypracować cenną przewagę w wysokości trzech punktów.

Biało-czerwone nie zamierzały jednak odpuszczać i ponownie zmniejszyły dystans punktowy (13:14). Za to w końcówce to ponownie zawodniczki z Niemiec były bliżej wygranej. Ostatecznie to do nich należały decydujące akcje, wobec czego w pierwszym secie Polki musiały uznać wyższość przeciwniczek (16:21).

Wygrana napędziła Niemki, które lepiej weszły w kolejną odsłonę (2:0). Poszły więc za ciosem i z czasem powiększyły przewagę do czterech oczek. Dalsza część drugiej partii odbyła się pod pełną kontrolą siatkarek z Niemiec, które pewnie zwyciężyły (21:12). Tym samym mecz 1/8 finału okazał się dla reprezentantek Polski ostatnim w całym turnieju.

Christ/Kotzan (GER)– Legieta/Jochym (POL) 2:0
(21:16, 21:12)