Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Budapeszt: Litwinki lepsze od Polek

Beach Pro Tour Budapeszt: Litwinki lepsze od Polek

Za nami kolejny dzień zmagań na turnieju Beach Pro Tour w Budapeszcie. Polska para – Kinga Legieta i Nicole Jochym rozpoczęły zmagania bardzo dobrze, wygrywając pierwszy mecz. W swoim drugim spotkaniu tego dnia musiały uznać wyższość pary Zobnina/Kvedaraite z Litwy.

Pierwszy set na początku był niezwykle wyrównany. Drużyny szły łeb w łeb, nie dając przeciwnikowi wyjść na prowadzenie (3:3, 6:6). W połowie partii udało się Litwinkom wypracować przewagę (15:11, 19:14), którą utrzymały już do końca. Przyczyniła się do tego dobra gra litewskiej ekipy oraz gorszy moment gry Polek. Odsłona zakończyła się wynikiem 21:15 dla drużyny z Litwy.

Początek drugiej partii był niemal identyczny jak pierwszej. Drużyny szły punkt za punkt. W pewnym momencie Polkom udało się wyjść na prowadzenie (7:4), jednak Litwinki szybko doprowadziły do remisu. W drugiej części seta gra polskiej ekipy się pogorszyła, co wykorzystały ich przeciwniczki, zdobywając kilka oczek (17:11). Biało-czerwonym nie udało się odrobić straconych punktów, co set zakończył się wygraną Litwinek 21:14.

Mimo przegranej z Litwinkami grę polskiej pary Legieta/Jochym zobaczymy w sobotę 13 sierpnia. Polki zmierzą się z niemiecką parą Christ/Kotzan.

Zobnina/Kvedaraite (LTU) – Legieta/Jochym (POL) 2:0
(21:15, 21:14)