Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Nations Cup: Polacy dwukrotnie lepsi od gospodarzy

Beach Nations Cup: Polacy dwukrotnie lepsi od gospodarzy

fot. volleyballworld.com

Piątek jest pierwszym dniem zmagań w turnieju Grupy D fazy wstępnej tegorocznego Pucharu Narodów, który stanowi część europejskich prekwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polska w tej fazie turnieju rywalizuje w fińskim mieście Vantaa, a ich rywalami są Cypryjczycy, Belgowie, Szwedzi oraz Finowie. Biało-Czerwoni  w składzie Maciej Rudol i Paweł Lewandowski oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek w pierwszym dniu zmagań pokonali reprezentantów gospodarzy 2-0. W sobotę Polacy zmierzą się z Belgami.

Jako pierwsi do akcji przystąpili Maciej Rudol i Paweł Lewandowski, którzy pewnie zaprezentowali się w swoim pierwszym wspólnym meczu. Biało-czerwoni od początku dominowali na boisku. Ich dużym atutem była zagrywka, w partii otwarcia aż cztery punkty były zdobyte bezpośrednio serwisem. Dodatkowo kolosalną różnicą była skuteczność w ataku – Polacy zdobyli 24 punkty w tym elemencie, a ich rywale jedynie 10. W całym spotkaniu Paweł Lewandowski zapisał na swoim koncie 23 punkty, a Maciej Rudol 12.Piotr Kantor i Jakub Zdybek kompletnie zdeklasowali rywali w partii otwarcia, wygrywając ją 21-9, jednak Finowie szybko wyciągnęli wnioski z pierwszego seta znacznie poprawiając swoją grę. Polacy wyciągnęli również pomocną dłoń do rywali popełniając 7 błędów własnych w drugim secie, co pozwoliło przeciwnikom rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. Finowie dobrze otworzyli również tie-break, ale skuteczna gra Biało-Czerwonych pozwoliła im nie tylko odrobić straty, ale i wygrać tę partię 15-10 i zapisać na koncie Polski zwycięstwo.

Harmonogram i wyniki Beach Nations Cup – Grupa D (Vantaa)

26 maja (piątek)
Cypr – Belgia 0:2
Polska – Finlandia 2:0

Piippo / Topio V. – Rudol / Lewandowski  0:2
(13:21, 18:21)
Siren / Nurminen – Kantor / Zdybek 1:2
(9:21, 21:19, 10:15)

Szwecja – Belgia 2-0
Cypr – Finlandia 0-2

27 maja (sobota)

Polska – Belgia
8:00 Rudol / Lewandowski – Van Langendonck / Witvrouwen
8:50 Kantor / Zdybek – Vandecaveye Lo. / Vandecaveye G.

Szwecja – Finlandia
14:00 Finał

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę