Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Nations Cup: Polacy dwukrotnie lepsi od gospodarzy

Beach Nations Cup: Polacy dwukrotnie lepsi od gospodarzy

Piątek jest pierwszym dniem zmagań w turnieju Grupy D fazy wstępnej tegorocznego Pucharu Narodów, który stanowi część europejskich prekwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polska w tej fazie turnieju rywalizuje w fińskim mieście Vantaa, a ich rywalami są Cypryjczycy, Belgowie, Szwedzi oraz Finowie. Biało-Czerwoni  w składzie Maciej Rudol i Paweł Lewandowski oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek w pierwszym dniu zmagań pokonali reprezentantów gospodarzy 2-0. W sobotę Polacy zmierzą się z Belgami.

Jako pierwsi do akcji przystąpili Maciej Rudol i Paweł Lewandowski, którzy pewnie zaprezentowali się w swoim pierwszym wspólnym meczu. Biało-czerwoni od początku dominowali na boisku. Ich dużym atutem była zagrywka, w partii otwarcia aż cztery punkty były zdobyte bezpośrednio serwisem. Dodatkowo kolosalną różnicą była skuteczność w ataku – Polacy zdobyli 24 punkty w tym elemencie, a ich rywale jedynie 10. W całym spotkaniu Paweł Lewandowski zapisał na swoim koncie 23 punkty, a Maciej Rudol 12.

Piotr Kantor i Jakub Zdybek kompletnie zdeklasowali rywali w partii otwarcia, wygrywając ją 21-9, jednak Finowie szybko wyciągnęli wnioski z pierwszego seta znacznie poprawiając swoją grę. Polacy wyciągnęli również pomocną dłoń do rywali popełniając 7 błędów własnych w drugim secie, co pozwoliło przeciwnikom rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. Finowie dobrze otworzyli również tie-break, ale skuteczna gra Biało-Czerwonych pozwoliła im nie tylko odrobić straty, ale i wygrać tę partię 15-10 i zapisać na koncie Polski zwycięstwo.

Harmonogram i wyniki Beach Nations Cup – Grupa D (Vantaa)