Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS Bielsko-Biała wygrał sparing z MCKiS-em Jaworzno

BBTS Bielsko-Biała wygrał sparing z MCKiS-em Jaworzno

Na 16 września zaplanowano pierwsze spotkania I ligi mężczyzn. Pierwszoligowcy już od kilku tygodni przygotowują się do sezonu. Teraz rozpoczyna się okres sparingowy. – Zagraliśmy sparing z MCKiS-em Jaworzno po trzytygodniowej ciężkiej pracy. Będzie dużo materiału do analizy. To pierwszy mecz, który pokazał, co zrobiliśmy dobrego w tym okresie przygotowawczym. Już widzimy jakieś efekty – stwierdził po spotkaniu w Jaworznie Serigej Kapelus, trener BBTS-u Bielsko-Biała.

W 1. kolejce I ligi mężczyzn beniaminek – MCKiS Jaworzno we własnej hali podejmie spadkowicza z PlusLigi, czyli BBTS Bielsko-Biała. Dokładnie z tym samym przeciwnikiem jaworznianie spotkali się podczas pierwszego sparingu. – Wszyscy są w doskonałych nastrojach i z pewnością powalczą o zwycięstwo z drużyną z Jaworzna. To nie będzie łatwy mecz, bo debiutujący w I lidze MCKiS Jaworzno będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, ale jesteśmy na to przygotowani – mówił przed spotkaniem trener bielszczan Sergiej Kapelus.

Kapelus: Już widzimy efekty

BBTS Bielsko-Białą na pierwszy set sparingu w Jaworznie wyszedł w składzie Szymon Bereza, Kami Dębski, Mateusz Zawalski, Szymon Romać, Adrian Kopij, Bartłomiej Zawalski i Szymon Biniek. Inauguracyjną odsłonę bielszczanie wygrali do 19. W drugim secie trener Wątorek zaczął rotować składem i to gospodarze triumfowali 25:23. W następnych setach ponownie do głosu doszli przyjezdni. BBTS nie pozwolił rywalom przekroczyć bariery 20 punktów. Trzeciego seta bielszczanie wygrali do 17 a czwartego do 16. Mimo wyniku 3:1 drużyny rozegrały dodatkowego seta. W nim lepsi byli już siatkarze MCKiS-u (15:8).

Zagraliśmy sparing z MCKiS-em Jaworzno po trzytygodniowej ciężkiej pracy. Będzie dużo materiału do analizy. To pierwszy mecz, który pokazał, co zrobiliśmy dobrego w tym okresie przygotowawczym. Już widzimy jakieś efekty. Mamy cele, które chcemy zrealizować. Przechodzimy do kolejnego etapu przygotowań. Mam nadzieję, że cały czas będziemy ulepszać naszą grę, co też pokażą kolejne sparingi z następnymi rywalami – podsumował po piątkowym pojedynku trener Sergiej Kapelus.

MCKiS Jaworzno – BBTS Bielsko Biała 1:3
(19:25,25:23,17:25,16:25)
dodatkowy set: 15:8 dla MCKiS-u