Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS pokonał Mickiewicza 4:1

BBTS pokonał Mickiewicza 4:1

W związku z odwołaniem XIX Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego Beskidy 2020 BBTS Bielsko-Biała zmodyfikował plany sparingowe. W czwartek bielszczanie udali się do Kluczborka, gdzie zmierzyli się z Mickiewiczem. BBTS pokonał gospodarzy 4:1.

W związku wycofaniem się słowackiej drużyny VK OSMOS Prievidza z turnieju zdecydowano się na odwołanie tegorocznej edycji Beskidów. Zamiast międzynarodowej rywalizacji BBTS w czwartek zmierzył się z Mickiewiczem Kluczbork, a w sobotę rozegra dwa pojedynki z MCKiS-em Jaworzno.

Czwartkowy mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni. Gospodarze nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i w dalszej fazie pierwszego seta trwała gra na styku. Musiała ją rozstrzygnąć gra na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze BBTS-u (27:25). W drugiej odsłonie przyjezdni poszli za ciosem, szybko odskakując na cztery punkty. Bardzo pewnie punktował Sergiej Kapelus. Gospodarze nie potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali, przez co przegrali do 19. W trzecim secie sytuacja powtórzyła się. Chociaż trener Brokking zdecydował się zmienić wyjściową szóstkę, to jego zawodnicy górowali na siatce, bardzo dobrze funkcjonował bielski blok. W tej odsłonie gospodarze zdobyli 17 punktów.

Chociaż bielszczanie prowadzili już 3:0, nie był to koniec spotkania, bowiem ustalono, że czwartkowy mecz towarzyski potrwa pięć setów. W czwartej odsłonie podopieczni trenera Łysiaka wciąż nie umieli znaleźć sposobu na swoich rywali. W końcówce kluczborczanie zmniejszyli nieco dystans, ale i tym razem lepsi okazali się przyjezdni. Sytuacja zmieniła się dopiero w piątej odsłonie. Od początku to gospodarze dyktowali tempo gry, szybko odskakując na kilka punktów. Tym razem to siatkarze BBTS-u musieli gonić wynik, ale ta sztuka im się nie udała i ostatni set padł łupem zawodników Mickiewicza Kluczbork.

Po raz pierwszy w meczu sparingowym miał szansę pokazać się nowy nabytek bielszczan, Argentyńczyk Luciano Vicentin, jednak nie zdobył żadnego punktu. Najwięcej oczek w szeregach bielszczan zapisał na swoim koncie Sergiej Kapelus (16).

Mickiewicz Kluczbork – BBTS Bielsko-Biała 1:4
(25:27,19:25,17:25, 18:25, 25:20)