Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS Bielsko-Biała lepszy w sparingach od MCKIS-u Jaworzno

BBTS Bielsko-Biała lepszy w sparingach od MCKIS-u Jaworzno

W sobotę BBTS Bielsko-Biała i MCKiS Jaworzno rozegrały mecze kontrolne przed sezonem 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W obu bielszczanie wygrali 3:0.

Początek premierowej odsłony spotkania był wyrównany (3:2). W szeregach bielszczan od pierwszych akcji wyróżniał się Siergiej Kapelus (6:2). Natomiast w polu serwisowym ręki nie wstrzymywał Tomasz Piotrowski. Przez dłuższy czas jaworznianie nie potrafili znaleźć sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. Na niewiele zdały się pojedyncze akcje Karola Borończyka (3:9 i 5:12). Do końca sytuację na parkiecie kontrolowali siatkarze BBTS-u (19:12). Wygraną skutecznym atakiem ze środka przypieczętował Bartosz Cedzyński (25:18).

Drugi set był dużo bardziej wyrównany (6:6). Na zagrywce dobrze sobie radził Paweł Gryc. Zespół z Jaworzna ani myślał składać broni. Dobrym serwisem odpowiedział Krzysztof Gulak (9:8). Do połowy partii drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Dopiero przy ponownych zagrywkach Gryca, BBTS odskoczył na kilka oczek (17:14). Podopieczni Mariusza Syguły walczyli i doprowadzili do remisu (17:17). Mimo że zawodnicy z Bielska-Białej prowadzili 20:17, pozwolili gościom jeszcze wyrównać wynik. Tę partię rozstrzygnęła gra na przewagi. W najważniejszych momentach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze (26:24). W dwóch ostatnich akcjach na lewym skrzydle został zablokowany Gulak.

Set numer trzy to koncertowa gra drużyny BBTS Bielsko-Biała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dość szybko wypracowali kilka oczek przewagi (7:3 i 16:8). MCKiS nie miało praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać równą walkę. Do tego nie wystrzegał się prostych błędów (11:20). W ostatniej akcji Jakub Grzegolec zaserwował piłkę w aut (13:25).

Kilka godzin później drużyny rozegrały drugi mecz kontrolny. Gospodarze również wygrali dość pewnie 3:0, w setach odpowiednio 25:12, 25:21 i 25:15. Przed zespołami jeszcze blisko trzy tygodnie przygotowań do startu sezonu 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. BBTS Bielsko-Biała w najbliższy weekend uda się do Ostrawy, gdzie weźmie udział w turnieju. MCKiS Jaworzno natomiast rozegra mecze kontrolne z AZS AGH Kraków.

BBTS Bielsko-Biała – MCKiS Jaworzno 3:0
(25:18, 26:24, 25:13)

BBTS Bielsko Biała- MCKiS Jaworzno 3:0
(25:12, 25:21, 25:15)

źródło: tauron1liga.pl