Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > BBTS Bielsko-Biała lepszy od Asseco Resovii w meczu kontrolnym

BBTS Bielsko-Biała lepszy od Asseco Resovii w meczu kontrolnym

W meczu kontrolnym pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a BBTS-em Bielsko-Biała lepszy okazał się beniaminek z Podbeskidzia. Mecz był zacięty, dwie pierwsze partie rozgrywane były na przewagi. Ekipa spod Klimczoka wygrała 3:1 po zaciętym spotkaniu.

Pierwsze dwa sety na przewagi wygrał BBTS, szczególnie zacięta była inauguracyjna partia spotkania. Drugą na swoją korzyść również rozstrzygnęli bielszczanie. Rzeszowianie wygrali seta numer trzy i na tym skończyła się ich dobra postawa. W czwartej, a zarazem ostatniej odsłonie meczu lepsi byli goście, którzy zdecydowanie wygrali tę część meczu.

Obaj trenerzy desygnowali do gry niemal wszystkich zawodników. Najlepiej punktującym wśród rzeszowian był Maciej Muzaj – zdobywca 17 punktów. Dla BBTS-u 9 punktów zdobył Roland Gergye. Resovia była lepsza w bloku (7-5), w polu zagrywki obie ekipy zdobyły po 5 punktów. Gospodarze popełnili więcej błędów własnych (38-31).

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(32:34, 24:26, 25:18, 17:25)

Resovia: Muzaj (17), Kozamernik (3), Kochanowski (6), Drzyzga (1), Cebulj (12), Defalco (14), Zatorski (libero) oraz Krulicki (1), Kędzierski , Rossard (1), Mordyl (3),  Potera (libero)
BBTS: Woch (5), Formela (6), Siek (3), Gergye (9), Zimmermann (2), Hanes (7), Fijałek( libero) oraz Zawalski (7), Urbanowicz (8), Gil (3), Daulton (8), Puczkowski (7) i Teklak (libero)

źródło: BBTS Bielsko-Biała - Facebook