Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Pietruczuk: Spodziewamy się jeszcze trudniejszego boju

Bartosz Pietruczuk: Spodziewamy się jeszcze trudniejszego boju

fot. Klaudia Piwowarczyk

BBTS Bielsko-Biała wygrał pierwszy mecz półfinałowy z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz. Liderowi po fazie zasadniczej zwycięstwo nie przyszło łatwo. – Wygraliśmy ten mecz, to jest najważniejsze. Na sam koniec sezonu nie będzie miało znaczenia w jakim stylu przeszliśmy przez fazę play-off, a końcowy rezultat. I tego się trzymajmy. Jeżeli każdy następny mecz ma tak wyglądać, ale wszystkie wygramy to chyba będziemy mieli powody do radości – powiedział bielski przyjmujący Bartosz Pietruczuk.

Pierwszy set to niestety sporo zepsutych zagrywek… Z czego wynikało to początkowe i również późniejsze wahanie w polu serwisowym? Taktyka na to spotkanie zakładała ryzyko w tym elemencie i stąd te problemy?Bartosz Pietruczuk:Myślę, że my jak i bydgoszczanie chcieliśmy od samego początku wywrzeć presję na drugiej stronie, żeby ustawić i ułatwić sobie grę. W takich meczach zagrywka pełni ważną rolę, więc drużyna, która jest efektywniejsza w tym elemencie, przeważnie wygrywa. Jednak nie zawsze to, co zostało wcześniej założone zostaje zrealizowane, stąd spora ilość błędów, zwłaszcza po naszej stronie.

W bloku rywal został przez was zdominowany. Czytaliście grę bydgoszczan bez kłopotu, niemalże do końca trzeciej partii. To wam ułatwiło kreowanie gry w tych odsłonach?

– Blok był elementem, który dał nam wiele punktów oraz okazji do kontrataku. To na pewno ułatwiało nam pozostanie w grze, gdy inne elementy niekoniecznie dobrze funkcjonowały.

Druga partia pokazała, że mimo dużej przewagi punktowej możecie tracić swoje zdobycze. Z czego wynikały te sytuacje w meczu, gdy rywal doganiał was serią punktów i odrabiał ciężko wypracowaną przez was przewagę? Utrata koncentracji?

– Nie wiem jak to nazwać. Być może zbytnie rozluźnienie przy przewadze punktowej było powodem jej straty, ale też trzeba oddać drużynie z Bydgoszczy, że za każdym razem próbowali wywierać na nas presję. Myślę, że połączenie chwilowego braku koncentracji oraz przede wszystkim dobrej gry przeciwników było powodem takiego obrotu sprawy.

Wszystko grało dobrze do momentu trzeciego seta, a w zasadzie jego końcówki. Byliście o krok od porażki w tym meczu, ale stalowe nerwy was przed tym uchroniły. Czy uważasz, że ten mecz może być dla naszej drużyny dobrym ostrzeżeniem? Czerwoną lampką? Czy może swego rodzaju ostatnią lekcją pokory w najtrudniejszych momentach sezonu?

– Wygraliśmy ten mecz, to jest najważniejsze. Na sam koniec sezonu nie będzie miało znaczenia w jakim stylu przeszliśmy przez fazę play-off, a końcowy rezultat. I tego się trzymajmy. Jeżeli każdy następny mecz ma tak wyglądać, ale wszystkie wygramy to chyba będziemy mieli powody do radości, prawda?

Piąty set to wymiana ognia w końcówce partii. Kilka waszych błędów i gra na przewagi sprawiły, że wyglądało to niemalże jak przeciąganie liny. Jak zdołaliście zachować zimna głowę w trakcie ostatnich wymian?

– Moim zdaniem to jest kwintesencja gry w siatkówkę. Myślę, że wszyscy czekaliśmy na takie emocje i szansę sprawdzenia się w trudnych warunkach. Jesteśmy bardzo dobrym zespołem. Jeśli chcemy zrobić coś wyjątkowego w tym sezonie, to musimy być silni w trudnych sytuacjach meczowych i wychodzić z nich obronną ręką.

Kibice dopisali podczas pierwszego półfinałowego meczu. Jak gra się przy tak licznie zgromadzonych na trybunach kibicach? Pomogli wam w tym meczu?

– Atmosfera była prześwietna. Granie przy takiej publiczności i tak licznej jest uskrzydlające. Bardzo dziękuję w imieniu drużyny za wsparcie.

Czego spodziewacie się po rywalu w meczu rewanżowym na ich terenie?

– Spodziewamy się jeszcze trudniejszego boju niż tu w Bielsku-Białej. Dla zespołu z Bydgoszczy jest to spotkanie o pozostanie w grze o finał, więc jesteśmy przekonani, że postawią trudne warunki.

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę