Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Pietruczuk: Lekcja na przyszłe mecze – lepiej egzekwować końcówki

Bartosz Pietruczuk: Lekcja na przyszłe mecze – lepiej egzekwować końcówki

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątkowe popołudnie w hali pod Dębowcem BBTS Bielsko-Biała podjął drużynę Chemeko-System Gwardii Wrocław. Po czterech setach w zwycięskich nastrojach boisko opuścili gospodarze. – Osobiście się cieszę, że na samym początku sezonu mamy okazje zagrać mecze przeciwko tak mocnym drużynom jak Wrocław czy wcześniej Bydgoszcz. Są to świetne spotkania pod kątem analizy i wyciagnięcia wniosków na dalszą część sezonu – mówił po meczu Bartosz Pietruczuk, przyjmujący drużyny z Bielska-Białej. 

 Po pierwszej partii doskonale pokazaliście, że umiecie „wyczyścić głowy” i wejść w kolejne odsłony na nowo. Set numer jeden to potknięcie? Czy jednak pokaz waszej słabości mentalnej w końcówkach?

Bartosz Pietruczuk: – W pierwszym secie mieliśmy kilka szans na wygraną, ale nie wykorzystaliśmy ich. Zrobił to Wrocław. Myślę, że nie ma potrzeby zastanawiać się za bardzo nad powodami przegranej. Lekcja na przyszłe mecze – lepiej egzekwować końcówki.

Ciężko po tak trudnym meczu, jakim było starcie z drużyną z Bydgoszczy, wejść w mecz z kolejnym faworytem do awansu?

– Osobiście się cieszę, że na samym początku sezonu mamy okazje zagrać mecze przeciwko tak mocnym drużynom jak Wrocław czy wcześniej Bydgoszcz. Są to świetne spotkania pod kątem analizy i wyciagnięcia wniosków na dalszą część sezonu.

Radzicie sobie z długimi wymianami, a to nie da się ukryć duża zaleta… Czym jest spowodowana ta wasza skuteczność w dłuższych akcjach?

– To praca całego zespołu. Każdy z nas jest zaangażowany, żeby w tych dłuższych wymianach sobie pomóc, ułatwić sytuację na boisku, a finalnie zdobyć punkt.

Czwarta partia pod wasze dyktando, ale jak widać rywal zdołał was dogonić i niemalże doprowadził do piątego seta. Wina błędów własnych, ale i przeciągnie liny. Nad czym musimy popracować, żeby lepsza była ta konsekwencja?

– Czwartego seta zaczęliśmy dobrze. Wypracowaliśmy kilkupunktową przewagę, co prawdopodobnie uśpiło naszą czujność. Wrocław zdobył parę oczek z rzędu, dzięki swojej grze oraz naszym błędom, niestety. W rezultacie ciężko nam było swobodnie doprowadzić mecz do końca. Ostatecznie wygraliśmy i to się liczy, ale na pewno jest to dla nas kolejna lekcja na nadchodzące mecze, żeby zachować czujność i koncentrację przez cały bieg spotkania niezależnie od wyniku.

Zbędne nerwy w końcówce, ale czy takie sytuacje też są potrzebne? Przyda wam się to do analizy?

– Każda trudna sytuacja na boisku pozytywnie przez nas przepracowana daje ogromną wartość. Nie dość, że zgrywamy się bardziej sportowo to również scalamy jako drużyna. Im więcej takich zdarzeń teraz, tym będziemy lepiej przygotowani do fazy play-off, gdzie nie będzie już miejsca na błędy lub „docieranie się” drużyny.

Rywale zdołali popsuć ci statystykę ataku. Doskonałe przyjęcie nieco przysłania te małe kłopoty na skrzydle.

– To fakt, na początku całkiem sprawnie radziłem sobie w ataku, potem trochę gorzej. Trzeba sobie z tym radzić i szukać rozwiązań. Sprawdziłem się lepiej w innych elementach, gdzie dałem wartość dla zespołu. Z tego się cieszę. Teraz czas na przygotowania pod nadchodzące spotkanie i poprawę elementów, które nie działały najlepiej w poprzednim.

W nadchodzący weekend wyruszacie do Częstochowy. Rywal też do łatwych nie należy. Jak nastawiasz się na to starcie?

– Przed sezonem mieliśmy okazję zagrać przeciwko drużynie z Częstochowy. To były wymagające mecze. Siłą rzeczy wiemy nad czym pracować, aby dobrze być przygotowanym na to spotkanie. Liczymy na wygraną.

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę