Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Mariański: Zagraliśmy dobrze, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa

Bartosz Mariański: Zagraliśmy dobrze, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie graliśmy w siatkówkę źle, ale z takim przeciwnikiem jak ZAKSA trzeba grać wybitnie. My zagraliśmy dobrze, a to nie wystarczyło do zwycięstwa – powiedział po porażce z ZAKSĄ libero GKS-u Katowice, Bartosz Mariański.

Siatkarze GKS-u Katowice nie sprawili niespodzianki w starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mimo że premierowa odsłona padła ich łupem, to w kolejnych przyjezdni sprowadzili ich na ziemię. – Myślę, że po pierwszym secie rywal wszedł na wyższy poziom, a nam też czegoś zabrakło. Nie graliśmy w siatkówkę źle, ale z takim przeciwnikiem jak ZAKSA trzeba grać wybitnie. My zagraliśmy dobrze, a to nie wystarczyło do zwycięstwa. Możemy być ze swojej gry usatysfakcjonowani, aczkolwiek szkoda, że nie urwaliśmy przeciwnikom chociaż jednego punktu – powiedział libero GKS-u, Bartosz Mariański.Podopieczni Grzegorza Słabego mieli na to szansę, bo w trzecim secie prowadzili 17:14, ale nie zdołali dowieźć tej przewagi do jego końca. – Końcówka w tym secie nam uciekła. Ostatnio trzymają nas się jakieś takie dziwne błędy. Jeśli je wyeliminujemy, to będziemy grać jak równy z równym nawet z tak mocnymi zespołami – dodał defensywny zawodnik drużyny z Górnego Śląska.

Kędzierzynianie odrzucili przeciwników od siatki zagrywką, a ci osłabieni brakiem Jakuba Szymańskiego nie poradzili sobie na tyle dobrze, aby pokusić się chociażby o tie-breaka w starciu z ekipą z Opolszczyzny. – Rywale bardzo dobrze serwowali, a my musieliśmy grać na wysokich piłkach, co przełożyło się na naszą porażkę 1:3 – stwierdził Wiktor Mielczarek, który w meczu z mistrzem Polski otrzymał możliwość pokazania się na boisku.

Katowicki przyjmujący popisał się 4 skutecznymi atakami, osiągając ponad 50% skuteczności na siatce. – Jest to fajne uczucie. Cieszę się, że dostałem szansę pogrania w dłuższym wymiarze czasowym. Chciałem pomóc kolegom i dać od siebie jak najwięcej, ale widocznie to było za mało. Ostatecznie przegraliśmy, ale staramy się już nie myśleć o tej porażce. Do Rzeszowa pojedziemy, aby urwać Resovii jakieś punkty – zakończył Mielczarek.

źródło: GKS Katowice, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę